Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Ayvalık’ta Yangın : Sarımsaklı Plajı Tehlikede!

Ayvalık ilçesinde çöplük civarında başlayan yangın, şiddetli poyrazın etkisiyle hızla büyüyerek makilik alana sıçradı. Kısa sürede geniş bir alana yayılan alevler, Sarımsaklı plajının da bulunduğu ormanlık alana doğru ilerliyor.

Ayvalık’ta Yangın: Sarımsaklı Plajı Tehlikede!

Ayvalikta Yangin Panigi Sarimsakli Plaji Tehlikede 1
Ayvalık’ta Yangın : Sarımsaklı Plajı Tehlikede!

Havadan ve Karadan Yoğun Müdahale

Orman Bakanlığı’na ait 4 uçak ve 2 helikopter, yangına havadan müdahale ediyor. Karadan ise 5 arazöz, 2 su ikmal aracı, 2 ilk müdahale aracı, iş makineleri ve 60 personel yangını kontrol altına almak için seferber oldu. Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık Belediyelerine ait ekipler de söndürme çalışmalarına katılıyor.

Rüzgar Alevleri Besliyor

Edinilen bilgiye göre, Ayvalık’ta çöplük yakınlarında başlayan yangın, poyrazın etkisiyle hızla makilik alana yayıldı. Kısa sürede tutuşan otlar nedeniyle geniş bir alana yayılan alevler, ormanlık alanı tehdit etmeye başladı. Yangın, Sarımsaklı plajının bulunduğu bölgeye doğru hızla ilerliyor. Şiddetli rüzgarın etkisiyle yangının, Küçükköy ve Sarımsaklı istikametine doğru hızla ilerlediği bildirildi.

Söndürme Çalışmaları Sürüyor

Yangın söndürme çalışmaları, hem havadan hem de karadan yoğun bir şekilde devam ediyor. Şiddetli poyraz, ekiplerin işini zorlaştırsa da yangının en kısa sürede kontrol altına alınması hedefleniyor. Yangının neden çıktığı ise henüz belirlenemedi. İtfaiye ve Orman Bakanlığı ekipleri, yangının çıkış sebebini araştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Haber: Bülten

Son Dakika! Kesput’ta Yangın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu