Balıkesir Merhaba Gazetesi

AYVATLAR YİNE ŞEKLENECEK

AYVATLAR YİNE ŞEKLENECEK
04 Mayıs 2015 - 0:16

Genel

Uluslararası Yörük ve Türkmen Şenliği’nin bu yıl 11’incisi yapılacak. Büyük bir şenliğin yaşanacağı Altıeylül ilçesine bağlı mahallede hazırlıklar sürüyor. Şenliğe 20 bin kişinin katılması bekleniyor.

11. Uluslararası Yörük ve Türkmen Şöleni Altıeylül İlçesi Ayvatlar Mahallesi’nde gerçekleşecek. 6-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak festival öncesinde hummalı çalışmalar Ayvatlar mahallesinde devam ediyor. Altıeylül Belediyesi’nin büyük destek verdiği festival öncesinde ekipler, hazırlıklarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Teknik İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray, festival alanını gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

“HARABE BİNA ONARILIP YÖRÜK EVİ YAPILDI”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray, taşımalı eğitim başladıktan sonra kullanılmadığı için harabe haline gelen okulun onarılarak Yörük evi olarak değerlendirilmesine karar verildiğini belirtti. Eray, “Bu binayı belediye olarak kültür ve sanata kazandırmak istedik. Mahallemizin dokusuna uygun olarak Yörük evi olarak düzenliyoruz. İdari bina içerisinde müze ve Yörük odası da olacak. Bu yıl şenliği Balıkesir merkeze de yayıyoruz. Final Ayvatlar mahallesinde olacak aynı zamanda Yörük Evinin açılışını yapacağız”dedi.

FESTİVAL İÇİN BY-PASS YOL

Başkan Yardımcısı Mesut Eray, düzenlenen festivale Balıkesir başta olmak üzere diğer illerden ve yurt dışından 20 bine yakın vatandaşın katıldığını hatırlatarak, “Mahallede şölen günü trafiği rahatlatmak amacıyla bir by-pass yol yaptık. 2.5 kilometrelik uzunlukta yapılan yol ile festivale gelen vatandaşlar mahallenin içerisine girmeden şölen alanına gelecek” bilgisini verdi.

HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.