Balıkesir Merhaba Gazetesi

AYYILDIZDAN MERHABAYA ‘İFADEM’

AYYILDIZDAN MERHABAYA ‘İFADEM’
04 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Altıeylül Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Dilaver Ayyıldız ilk şiir kitabını çıkardı. Müdür Ayyıldız ‘İfadem’ isimli şiir kitabını MERHABA Gazetesine armağan etti.

Şiir kitabını inceleyen Semra Aman Akyürek şiirleri beğendiğini ifade ederek Müdür Dilaver Ayyıldız’ı kutladı. İfadem adlı kitap içerisinde anne-baba, sevgi, saygı, çocuk, öğrenci, eğitim gibi birbirinden farklı konularda güzel şiirler yer alıyor. Dilaver AYYILDIZ Kimdir ? 1961 yılında Balıkesir İli Balya İlçesi, Yenikavak Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, ortaöğrenimini Balıkesir İmam Hatip Lisesi’nde tamamlandıktan sonra, 1981 yılında girdiği Konya Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1985’te mezun oldu.

1986 yılında Bitlis Adilcevaz Lisesi’ne Fransızca Öğretmeni olarak atandı ve beş yıl kadar çalıştı. Daha sonra Balıkesir’e atanarak çeşitli köy ve merkez okullarında öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2006-2014 yılları arasında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yaptı. Ayyıldız halen Balıkesir Altıeylül Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmaktadır. Lise ve üniversite yıllarında yazdığı bazı yazı ve şiirleri, yerel ve ulusal gazete ve dergilerde yayınlandı. 1981 yılında günlük tutmaya başladı, halen fasılalı olarak yazmaya devam ediyor. Lise yıllarından beri şiirle meşgul. Bir şiiri ilk kez ulusal bir gazetede yayınlandığında 15 yaşındaydı. Şiiri seviyor. Bu ilk kitabı. HABER: GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.