Sağlıkİlçe Haberleri

Babası Oğlu İçin Karar Verdi

Balıkesir’in Erdek ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Naşit Saygı, hipertansiyona bağlı böbrek yetmezliği teşhisiyle mücadele ediyordu. Ancak umudu, babası Raşit Saygı'nın kararlılığıyla yeniden yeşerdi.

Babası Oğlu İçin Karar Verdi

Babasi Oglu Icin Karar Verdi 1

Babası Oğlu İçin Karar Verdi

Naşit Saygı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi Organ Nakil Merkezi’ne başvurarak sağlığına kavuşma umuduyla bir adım attı. Hiç diyalize girmemiş olmasına rağmen böbrek yetmezliğiyle boğuşan Naşit Saygı, organ nakli için beklemeye başladı. Ancak bu süreçte, 76 yaşındaki babası Raşit Saygı’nın kararı, umutları hızla artırdı. Babası, Naşit Saygı’ya sağlık için kendi böbreğini vermeye hazırdı.

Babasi Oglu Icin Karar Verdi 2

İlgili Makaleler

Ameliyat Gerçekleşti

ÇOMÜ Hastanesi Organ Nakil Merkezi’nde yapılan tetkikler sonucunda, dün gerçekleşen operasyonla Raşit Saygı’nın böbreği, oğlu Naşit Saygı’ya başarıyla nakledildi. Organ Nakil Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cabir Alan, Doç. Dr. Hasan Anıl Kurt ve Organ Nakil Koordinatörü Mustafa Öner’in koordinasyonunda gerçekleşen canlıdan canlıya böbrek nakli operasyonu, Naşit Saygı için yeni bir umut kapısı oldu. Sağlığına kavuşan Naşit Saygı ve babası Raşit Saygı, bu süreçte emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına ve destek veren herkese içten teşekkürlerini iletiyor.

Babasi Oglu Icin Karar Verdi 3

Haber: İHA

Bu Hastalık Çok Sık Görülüyor! İşte Bilmeniz Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu