Balıkesir Merhaba Gazetesi

BABUŞÇU ‘HATİCEYE DEĞİL NETİCEYE BAKIN’

BABUŞÇU ‘HATİCEYE DEĞİL NETİCEYE BAKIN’
16 Şubat 2015 - 0:10

Genel

Ak Parti Kadın Kolları İl Kongresinde Başkan Gamze Kızılgül güven tazelemiş oldu. Tek listeli kongrede Kızılgül kadınların başarısına ve birlikteliğine değindi. Kongrede Milletvekili Tülay Babuşçu’ kaçınılmaz değişim diyerek çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Yeni Türkiye konferanslarında Cumhurbaşkanımız onayladı diyerek proje içinde yer alan isimleri sıraladı. Kendi adının da yer aldığı proje için  ‘konuşacağız’ dedi.
NESNE DEĞİL ÖZNEYİZ

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gamze Kızılgül, “ Son 13 yıldır partimizin kurulması ile kadınlarımız Türkiye’deki siyasetin içinde yerini aldı. Daha öncede mutlaka Cumhuriyetin getirdiği kazanımlar içerisinde kadınlardan hep övgüyle bahsedildi. Ancak kadına gerçekten değer veren bir siyaset anlayışını kıymetli eski Genel Başkanımız şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete girişiyle beraber algılamaya ve görmeye başladık.’ dedi. Kadın kolları teşkilatlarına değinen Kızılgül Kadının siyasete girmesi ve siyasetin içinde yer alması konusu, AK Parti döneminde zirve yaptı. Daha önceleri dolgu malzemesi olarak görülen kadın, AK Partiyle birlikte artık karar organlarının içinde bende varım diyecek noktaya taşındı. TBMM bugün artık daha önce hiç olmadığı kadar kadın milletvekilleriyle tanışır oldu. Bakanlıklara kadar yükselen hemcinslerimiz haklarıyla bileklerinin gücüyle bu makamlardan güç alan değil makamlarına güç katan değerler olarak bizlere öncülük ettiler. Bu nedenledir ki kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de değerli büyüklerimizin takdiri yönetim kurulu arkadaşlarımın desteği ve onayıyla hep birlikte bir kez daha kapı kapı dolaşmaya davamızı anlatmaya hazırız.”
REKLAM ARASINDA YAŞANANLAR

Milletvekili Tülay Babuşçu, “12 Temmuz 2014 de Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeni seçim vizyonumuzu açıklarken demişti ki “kaçınılmaz değişim başladı. Artık proje üreten dinamik istikrarlı güçlü iradeli yeni bir Türkiye var. Bir laf ettik kısa bir vakit önce. Hepinizin dikkatini çekti. Dedim ki, ‘Doksan Yıllık Reklam Arası Bitti’. Tabi herkes bu cümleyi işine geldiği gibi algıladı. İsteyen Cumhuriyeti yıktı, isteyen Atatürk’e hakaret olarak algıladı. Ama anlayanlar çok doğru anladı. Türkiye Cumhuriyeti doksan yıldır 21 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan gibi örneklerle birçok darbe haricinde de, birçok dönemlerde gerek siyasi gerek ekonomik istikrarsızlıkla boğuştu. Erken seçimlerde bunlardan birisiydi.

Arkadaşlar, ben ne Cumhuriyeti yıktım ne de yeniden kurdum. Dedim ki, Türkiye AK Parti ile Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve  Sayın Ahmet Davutoğlu Genel Başkanlığıyla 12 yıldır sayısız işlere imza attı. 12 yıldır Türkiye’de 80 yıldır yapılan yatırımların 3 katını, 5 katını yaptık. Ve 12 yıldır siyasete, istikrara, ekonomiye ara verdirtmedi. Vermek isteyenler de teşebbüs ettiler bu dönemde neyle? Geziyle,17 Aralık’la Kobani ile. Artık Türkiye’de darbe arası, istikrarsızlık arası verilmeyecek. Bunun anlamı Cumhuriyet’i yıkmak değil, Cumhuriyet’i daha ileri, daha güçlü bölünemez, bozulamaz, geriletilemez ve dünyada masaya yumruğu vurabilecek. Yani dünya beşten büyüktür, dedirtecek seviyeye getirmektir. O yüzden konuyu tersinden anlamak isteyen arkadaşlarım, tekrar söylüyorum emin olun ki biz Cumhuriyeti 12 senedir herkesten daha çok koruduk.

Çünkü büyüttük, çünkü ilerlettik, çünkü dünyada söz sahibi haline getirdik. Şimdi bazılarının kafasında hala doğru mu etti, yanlış mı etti, doğru mu konuştu, yanlış mı konuştu düşüncesi var. Evet, önemli olan sonuçlardır. Sizler burada bir müjde vererek konuşmamı bitireceğim. Değerli arkadaşlar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla ve Cumhurbaşkanlığımızın sponsorluğuyla inşallah Allah izin verirse ayın 15’inden itibaren tüm Türkiye’de Yeni Türkiye konferanslarına başlıyoruz. Çok değerli konuşmacılarımız var bu proje içerisinde. Abdurrahman Dilipak, Yiğit Bulut, Ergün Güler, Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit ve Tülay Babuşcu. İşte önemli olan sonuç şu; hani Hatice’ye değil neticeye bakalım diyoruz ya, yani şunu demeye devam edeceğiz arkadaşlar, Türkiye artık eski Türkiye olmayacak. 2015 seçimleri yeni Türkiye’nin seçimleri olacak. Yeni Türkiye, yeni Anayasa ve başkanlık sistemi. Çalışma çerçevemiz hepimizin bu olacak.

AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Kızılgül’ün yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor: Gamze Kızılgül, Arzu Açık, Asiye İnan, Ayfer Özsoy, Ayla Aşaner, Derya Yercan, Dilek Çanakçı, Ebru Doğan, Ebru Şahin Persenk, Elif Kaçar, Emine Kızıl, Emine Nayır, Ersin Alpak, Esin Filizoğlu, Fadime Demir, Fatma Ulkat, Fatma Ural, Filiz Ürküt, Hande İnan, Hasbiye Sevgi Çakır, Hatice Sünnetçi, Hazel Belli, Hülya Ayyıldız, Hülya Baraklarlı, Kübra Basan, Kübra Koç, Leyla Bel, Meral Cengiz, Merve Çöre, Mihriban Pala, Mine Say, Mine Yalçınkaya, Nesrin Okumuş, Nihal Aydeniz, Nuran Öztürk, Nurten Çetin, Özge Taş, Rahime Karan, Reyhan Aksoy, Selma Kaya, Sevgi Yedikardeşler, Sevinç Ekim, Şenay Çetinkaya, Tuba Alan, Tuğba Erkahraman, Tuğba Karaca, Tuba Kozar, Türkan Özcan, Zerrin Kasapoğlu, Züleyha Güven. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.