Balıkesir Merhaba Gazetesi

BABUŞÇUDAN KADINLARA AÇIK ÇEK

BABUŞÇUDAN KADINLARA AÇIK ÇEK
21 Ekim 2014 - 10:13

Genel

 Parti ayrımı gözetmeden kadınların sunacağı projelere açık olduğunu söyleyen Milletvekili Tülay Babuşcu, ‘yeter ki üretime, ekonomiye katkı sunmak için ihtiyaç sahibi olan kadınlarımız, proje üretsinler. Benden destek isteyen var ama projesiyle gelen yok’ dedi.

Kadınlar için yapılabilecek, çalışıldığında çok şey olduğunu belirten Milletvekili Tülay Babuşcu ‘kadınlarımız proje üretsin ve mutlaka bize getirsin. Bana verilen açık çeki onlar için düşünmeden kullanırım’ ifadelerini kullandı. Gittiğim her yerde söylüyorum Burhaniye’den çiçekçilik, Gönenden iğne oyacılığı konularında destek isteyen var ama projeyle gelen yok. Bana projeyle gelinsin. Ben elimden geleni yaparım bunun sözünü de ben veriyorum’ dedi.

 Vekil Babuşcu, Ben meclisten arda kalan zamanımı Balıkesir’deki vatandaşlarımızla,muhtarlarımıza yaptığım ziyaretlerle geçiriyorum.Yeter ki proje üretsinler ve ayağı yere basan çalışmalar olsun’ dedi.Avrupa Birliği projelerini anlatan Babuşçu, ihtiyaç sahibi kadınlara yönelik,ihtiyaç sahipliğini gösterecek ve çalışma yapabilecek proje sunacak kadınlar için, bakanımızın bana sözü var.Yeter ki proje sunsunlar,diyerek;  Gittiğim her yerde söylüyorum Burhaniye’den çiçekçilik, Gönenden iğne oyacılığı konularında destek isteyen var ama projeyle gelen yok. Bana projeyle gelinsin. Ben elimden geleni yaparım bunun sözünü de ben veriyorum. Çünkü bakanımın da bu konuda bana sözü var. Şehrin ve üretimin sağlanması adına kadınların üreterek kazanıp ekonomilerine katkı sunacak projelerini  mutlaka yapsınlar istiyorum.Ben söz veriyorum bana verilmiş olan açık çeki onlar için kullanacağım.’şeklinde konuştu.

Babuşcu 2’nci Sakarya mahalle muhtarlığı ziyaretinde yaptığı konuşmasında sağlık konusuna da değindi.Kendisine sorulan diyabet hastalığı ile ilgili olarak ‘Ben biliyorsunuz eczacıyım eczanemde oturacak bir masam yoktur. Oturmam. Diyabet konusuna özel bir ilgim vardır.Bu konuda Fransa’da özel eğitimlerde aldım.Bu konu ilgimi çeker.’Dedi.Karşılıklı sohbet şeklinde geçen konuşmalarda, Muhtar Gökgül, mahallede yapılan ve yapılması düşünülen çalışmalarını aktardı.Muhtarlık ziyaretinde mini kütüphaneyi gören Vekil Babuşcu arabasında bulunan bir koli kitabı muhtarlığa okunması için hediye etti.Milletvekili Babuşcu ‘kızım çok kitap okuyor. Biliyorsunuz kitap eskiyen bir şey değil okundukça değer bulan bir ufuk.Yeter ki okunsun.’ifadelerini kullandı.

İLKEZ VEKİL GÖRDÜM

2’nci Sakarya Mahallesinde yaşayan  ve bugüne kadar hayatımda hiç milletvekili görmemiştim merak ediyorum diyen Hüseyin Korkmaz ve İbrahim İlhan Korkmaz kardeşler ‘Milletvekillerini mecliste televizyonlardan görüyorum.Halkın isteklerini meclise götürüp çözüm bulmaları için çalışma yaparlar diye biliyorum’ dediler. HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.