Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAGİAD’DAN 3D ETKİNLİĞİ

BAGİAD’DAN 3D ETKİNLİĞİ
33
02 Aralık 2019 - 19:09

BAGİAD üyelerinin, eşleri ve çocukları ile birlikte katıldığı 3D Tasarım ve Üretim etkinliği 1 aralık pazar günü Balıkesir Tasarım ve Üretim Atölyesi’nde gerçekleştirildi.

Derneğin organize ettiği, Stem & Maker Lab eğitmenleri; Dr. Mehmet Emin Korkusuz,  Ramazan Durmuş ve Arif Vatansever ile Balıkesir üniversitesi bilgisayar öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencilerinin eşliğinde gerçekleştirilen derste üç boyutlu modelleme yapan çocuklar, tasarımlarının 3D yazıcıdan çıktılarını alıp keşfetmenin ve üretmenin heyecanını yaşadılar.

Sanal ortamda, hayal güçleriyle tasarladıkları çizimleri daha sonra katı formda FDM (Eriyik Yığma Modelleme) ve SLA teknolojileriyle 3 boyutlu yazıcılardan alarak kendi ürünlerini oluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, AR & VR ile sanal uygulamaları deneyimleyip, modellerinin prototiplerini inceleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Atölye bünyesinde bulunan tasarım, üretim ve AR & VR kısmında vakit geçiren çocukların yanı sıra üyeler de 3D tarayıcı ve tersine mühendislik kavramlarını, endüstriyel tip robotik kolların eğitim versiyonu olan kitlerle farklı görevler yerine getiren modları (2D pen, lazer gravür, enjeksiyonlu tutucu vs.) kullanarak yerinde inceleme ve deneyimleme fırsatı buldular.
Başkan Emrah Bilcanlı ise katılımdan dolayı memnuniyetini dile getirerek “Etkinliğimizin, geleceğe yön verecek çocuklarımız için farkındalık oluşturması adına son derece verimli ve eğlenceli geçtiğini düşünüyorum. Üyelerimiz ve çocuklarımıza yönelik benzeri etkinlik çalışmalarımızı ilerleyen zamanlarda tekrar gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Katılımcı üyelerimize ve eğitmenlerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.