Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAGİKDER IŞIK TUTACAK

BAGİKDER IŞIK TUTACAK
18 Şubat 2015 - 0:12

Genel

BAGİKDER Başkanı Yasemin Afacan ve Yönetim Kurulu Üyeleri dün düzenledikleri toplantı ile eğitim, sağlık, toplumsal duyarlılığa farkındalık kazandırma, kadına şiddet ve önümüzdeki aylarda düzenleyeceği etkinliklerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. BAGİKDER olarak hazırlanan projeler ve yapılabilecekler konusunda AB Proje Danışmanı Halil Yıldırımdan bilgiler aldı.

Başkan Afacan toplantıda yaptığı konuşmada ‘Öncelikle kadın olarak, Kadına şiddet ve son olarak içimizi yakan Mersin Tarsustaki Özgecan cinayetini KAGİDER olarak kınadığımızı belirtmek istiyorum. Kültürel değerlerimizde kadına önem verilir. ‘Cennet Anaların ayakları altındadır’ cümlesinden bunun anlam ve önemini düşünmek, bilmek gerekir.’ dedi. KAGİKDER Yönetiminin düzenlediği toplantıda, Özgecan cinayeti nedeni ile kadına karşı yapılan her türlü şiddet son bulsun mesajı verebilmek için siyah kıyafet giyen KAGİKDER yönetimi, daha sonra kadınlara yönelik ve girişimcilik ile ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında konuştu. AB Proje Danışmanı Halil Yıldırım, Balıkesir’deki girişimci kadınlar ve AB Projeleri üzerine yapılabileceklere değindi. Kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

İŞ AHLAKI SİSTEM VE ETİKLİK

Önemli olan şekil şemal değil kadınların birlikteliği ve girişimcilik ruhu diyen AB Proje Danışmanı Halil Yıldırım, Balıkesir için burada doğup büyümedim fakat Balıkesir potansiyeli olan bir şehir. İnanıyorum ki kadınlar olarak BAGİKDER bir ışık yakacak ve ticari anlamda olanakları kullanacak. Ne yapılabilir i düşünen bir yönetime sahipsiniz. Uzaklar artık çok yakın gerek yurt içi gerekse yurtdışında yapılacak olan girişimlerinizde fayda sağlanacak ortaklıklar bulunabilir. Sistem, etiklik ve ahlak önceliğinde bir ticaret hayatı güzel işleri ve başarıları da beraberinde getirir’ dedi. GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.