Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAGİKDER kuruldu

BAGİKDER kuruldu
19 Aralık 2014 - 0:07

Genel

Balıkesirli girişimci kadınlar yeni bir dernek kurdu. Derneğin Başkanı Yasemin Afacan, amaçlarının kadınların ekonomide daha çok yer almasını sağlamak olduğunu belirtti.

Balıkesir Girişimci İş Kadınları Derneği (BAGİKDER) dün bir basın toplantısı düzenleyerek derneklerinin amaçlarını anlattı. Yedi girişimci iş kadının kurduğu derneğin başkanı Yasemin Afacan, amaçları hakkında bilgiler verdi. Afacan; “Balıkesir’de girişimci kadınların güçlenmesi, iş hayatında daha fazla yer almaları ve daha aktif olmaları için önemli bir adım atmış oluyoruz” dedi. Afacan, başarılı bir ekiple, iş hayatında aktif rol oynayan kadınlar tarafından kurulduğunu belirttiği derneklerinin, kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesini ve daha donanımlı hale getirilmesini, projeler üretilmesini ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında geliştirilmesini hedeflediğini belirtti.

KADINLAR EKONOMİDE ETKİN OLACAK

BAGİKDER’in çalışmaları hakkında bilgiler veren Yasemin Afacan, “Kadın girişimcileri yenilikler ve iş yaşamı ile ilgili konular hakkında bilgilendirmek üzere çeşitli etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Kadım girişimcilere yönelik çeşitli konferanslar düzenleyeceğiz ve fuarlara katılmalarını sağlayacağız” dedi.

Balıkesir Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Yasemin Afacan, 2015 yılı ocak ayında yapacakları genel kurul ile yeni ve daha güçlü bir ekiple yola devam edeceklerini açıkladı. BAGİKDER’in yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; Yasemin Afacan, Birsen Işık, Çiğdem Beçene, Sibel Karabıyık, Neşe Tutalar, Sabriye Bozkurt, Sibel Kalaycı.

HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.