Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE BORCUMUZ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE BORCUMUZ
06 Mart 2015 - 0:11

Genel

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele eğitimi tanıtım programı dün Karesi AVM’de düzenlendi. Vali Mustafa Yaman’ın açılış konuşmasını yaptığı programda ‘Bağımlılıkla mücadele bir borçtur’ denildi.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında düzenlenen programda dün broşürler ve el ilanları dağıtımı yapıldı. Proje ile, Rehber öğretmenlerden oluşan bağımlılık alanında formasyon kazandırılan ülke düzeyinde ‘500 Formatör Eğitimci’ ve formatörlerin eğitim vereceği 28 bin saha eğitimcisi aracılığı ile 20milyon öğrenciye bağımlılıkla mücadele eğitimi verilmesi hedeflendi. Rehber Öğretmen Tuba Laleci’nin proje detaylarını anlattığı toplantıya, Vali Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz , Yeşilay Balıkesir şubesi ,eğitimciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Mustafa Yaman’ın açılış konuşmasını yaptığı programda Vali Yaman şöyle konuştu:’ Bildiğiniz gibi bağımlılık her yaştan insanımızı tehdit etmektedir. Genç neslin önleyici ve koruyucu hizmetlerle desteklenmesi aşamasında tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve diğer tüm bağımlılıklarla mücadele kapsamında okullarda ayrıca ulusal düzeyde mücadele kapsamında bilinç oluşması çalışmalarının yapılması önem arz etmektedir. Zararlı maddelerin tüketimini en aza indirmek ve mücadele etmek zararlı alışkanlığa sahip kişileri topluma yeniden kazandırmak için Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyetimizin yaptığı çalışma ile bağımlılıkla mücadele eğitimleri yapılmaya başlanacak. Gerek dünyada gerekse Türkiye’deki çocuk ve gençlerimiz ciddi tehlike altında ve çocuklarımız, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için onların aileleri de dâhil olmak üzere maddi ve manevi zararlardan korunmuş olacaklardır. Gençleri korumak hayati bir yükümlülüğümüzdür.

Onları özgürlük ve mutluluk vaatleri ile kandırmalarına, bağımlılığa alıştırmaya müsaade etmemeliyiz. Onlar hayatın kendileri için ve kendilerinin de milletimiz ve memleketimiz için ne kadar kıymetli olduklarını anlatmak hepimizin görevi olmalıdır. Ölmeden hayatın hastalanmadan bağımlı hale gelmeden de sağlığın, kaybetmeden de gençliğin, insanlığımızın kıymetini bilmek gerekiyor. Bağımlılıkla mücadele bir borçtur. Nesiller yetiştirmek çok önemlidir. Valilik olarak her türlü desteği vermeye hazırız.’ SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.