Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAHADIR ‘HALKIN İÇİNDE PARTİMİN YANINDAYIM’

BAHADIR ‘HALKIN İÇİNDE PARTİMİN YANINDAYIM’
11 Mart 2015 - 0:14

Genel

 AK Partiden milletvekili aday adaylığını açıklayan Burcu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Bahadır ‘hizmet sevdalısı biri olarak 2023 hedeflerinde Balıkesir’in heyecanını meclise taşımak istiyorum’ dedi.

Balıkesir’in öncelikli hizmetlerine dikkat çeken Bahadır Tarım, turizm ve toprak verimliliğinin öneminden bahsederek ekonomi alanındaki canlılığa dikkat çekti. Gün çalışma günüdür’ dedi.

GÖNÜL BAĞIM BALIKESİR

Bahadır, “Balıkesir’e gönül bağı ve sevda ile bağlıyım. Balıkesir ve bizler bir bütünüz, nasıl ki kendimiz, ailemiz ve sevdiklerimiz için hayallerimiz varsa, şehrimiz içinde hayallerimiz var diyerek hayallerimi gerçekleştirebilmek ve millete hizmet sevdalıları kervanına katılabilmek için Yeni Türkiye’nin vizyon ve misyonunu devam ettirmek, 2023 hedefi için Balıkesir’imizin heyecanını ve manevi enerjisini meclise taşımak istiyorum.’ dedi.

Bahadır, “Yaşamım boyunca Milletin adamı olmaya gayret ettim. Nasıl ki kendimiz, ailemiz ve sevdiklerimiz için hayallerimiz varsa, şehrimiz içinde hayallerimiz var. Bende bu hayalleri gerçekleştirebilmek için aday adayı oldum. Vekil olsak da olmasak da halkımızın içinde, partimizin yanında olacağım.” Şeklinde konuştu.

BAHADIR ‘DENEYİMLERİMİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM’

Yapmak istediği hizmetleri anlatan Bahadır konuşmasında şöyle dedi: ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın istediği dinamik ve sorumluluk sahibi gençliği inşa etmek, Balıkesir’imizi ve Körfezimizi ekonomik ve sosyal alanlarla birlikte manevi olarak da Türkiye’nin gözbebeği haline getirmek istiyorum. Vatandaşlarımızın sıkıntı ve isteklerini anlayabilmek, onlarla birlikte olmak birlik ve beraberlik içerisinde güçlü, istikrarlı Türkiye’nin ilerlemesine dair her türlü çalışmada bulunmak hedeflerim arasındadır. Bu göreve talip olurken sorumluluğumun farkındayım. Gün çalışma günüdür, gün birlikte olma günüdür. Ekonomi alanında Eğitim aldım. Kendi aile İşletmemizdeki Ticari geçmişim ile belli bir bilgi ve deneyim sahibiyim. Bürokratik yönümle devletimi, mesleki yönümle halkımı ve Edremit Körfezi Bölgesinin sorunlarını büyük ölçüde kavramış durumdayım. Gözlemlediğim sorunların çözümü için siyasi erk sahibi olmanın gerekli olduğunu, demokrasi alanında daha ileri gidebilmesi için vereceğiniz güç ve destekle milletvekiliniz olmak istiyorum. ‘

 TARIM VE TURİZM ÖNCELİKLİ OLMALI

Bölgemizde Tarım konusunda kullanılmayı bekleyen birçok kaynak ve önemli yatırım alanları mevcut. Tabi bu arada Turizm konusundaki potansiyeli de ihmal etmemeliyiz. Bilindiği üzere Bölgemizin öncelikli diğer konusu Turizm’dir. Bu iki önceliği bir arada değerlendirebilecek projelere öncelik vereceğiz. Ekolojik Tarım uygulamaları ile birbirini tamamlayan Doğa Turizmi. Bölgemizde sanayinin olmamasını önemli bir eksiklik olarak görmüyorum. Özellikle Seracılığı Körfez Bölgesinde Projelerimiz ile geliştireceğiz. Yaşadığımız dünyada doğal kaynaklar her geçen gün azalıyor. Çevreye zarar vermeyen, doğaya saygılı politikaların geliştirilmesi önemli. Yurt dışında bunun birçok örnekleri mevcut. İşim gereği Yurt dışına birçok kere çıkarak yeni uygulamaları gözleme fırsatı buldum. Bu uygulamaların ülkemize getirilmesi ve geliştirilmesi zaten Hükümet politikamızdır.

KAMİL AKYÜREK

 MÜJDAT BAHADIR KİMDİR?

Müjdat Bahadır, 05 Mayıs 1985 tarihinde Hakkâri’de doğdu.1989 yılında ailesi ile birlikte Balıkesir’in Burhaniye ilçesine yerleşerek kendi aile şirketleri olan Burcu Konservecilik İşletmesini faaliyete geçirdiler. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Burhaniye’de tamamladı.Yükseköğrenimini yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve Washington DC Strayer Business Management İşletme Ekonomisi Bölümünden 2006 yılında iyi bir derece ile mezun oldu. Vatani vazifesini 2007 yılında Gaziantep’te yedek subay olarak tamamladı. 2008 yılında evlenerek Burhaniye’ye dönüş yaptı. Burcu Konservecilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Yurtdışı Satış Koordinatörü görevlerini başarıyla yürüttü. 1989 yılından beri TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) ana tedarikçisi, Türkiye genelinde çok geniş bir dağıtım ağına sahip ve yurtdışında da 58 ülkeye ihracat gerçekleştiren aile şirketinin bu başarılı yükselişinde çok etkin rol oynadı. Bu yükseliş ile Edremit Körfezi bölgesinde istihdamın artmasında anlamlı katkılar sağlandı. İstihdamın arttırılması, tarımsal üretimde verimlilik ve yurtdışı kaynaklı örnek uygulamaların geliştirilerek ülkemize uyarlanması konularında proje çalışmalarını sürdürüyor. 2009 yılından itibaren Burhaniye Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı, ASKON (Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği) üyeliği, Burhaniye Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Müjdat Bahadır, İyi derecede İngilizce bilip, Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.