Balıkesir Merhaba Gazetesi

“BAHAR ESİNTİLERİ” SERGİLENDİ

“BAHAR ESİNTİLERİ” SERGİLENDİ
27 Mayıs 2015 - 9:34

Genel

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde açılan geleneksel el sanatları kurslarında yapılan çalışmaların sergilendiği “ Bahar Esintileri” adlı serginin açılışı Otel Basri’ de gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz pazartesi günü açılışı gerçekleştirilen sergiye kursiyerlerin yanı sıra hanımların ilgisi büyüktü. Serginin açılışına Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, İl Kültür ve Turizm müdürü Mustafa Çaltı, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ve pek çok davetli katıldı.

Kırk yama, sedef kakma, çini işleme, kitre bebek sanatı, kurdele nakışı ve çeşitli alanlarda kursiyerler tarafından yapılan eserlerin bulunduğu sergi Balıkesir’in kültürel öğelerini de içinde barındırıyor. Balıkesir’ in kültürünün yaygınlaşması ve geliştirilmesi açısından büyük katkı sağlayan Geleneksel El Sanatları kursları tarafından açılan sergi hakkında konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı “Sergimiz geleneksel el sanatlarımız ile ilgili bir sergi. Yıl içersinde Altı adet geleneksel el sanatı kursları açtık ve kurslarımızda toplamda yüz kursiyer var. Kursiyerlerimizin yıl boyunca yaptığı eserlerden oluşan bir sergi bu. Bu sergiye gerekli ilgi ve alakayı sizlerde müşahede ettiniz. Serginin Balıkesir’in kültürel gelişiminde büyük katkı sağlayacağını umuyoruz” dedi.

Otel Basri hünkâr salonunda gerçekleştirilen sergi bugün akşam saatlerinde sona erecek. SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.