Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bahçavan ilçeye Fakülte istiyor

Bahçavan ilçeye Fakülte istiyor
27 Aralık 2014 - 0:02

Genel

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, il merkezinde yaptığı ziyaretlerde ilçeye dört yıllık fakülte kurulmasını istedi.

Beraberindeki heyet ile birlikte Balıkesir Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Ramazan Bahçavan, Rektör Kerim Özdemir’i yakından tanıdığını belirterek yeni görevinde başarı diledi. Bahçavan, Özdemir’e Dursunbey hakkında bilgiler verirken, ilçeye dört yıllık fakülte ve mevcut Meslek Yüksekokulu’na yeni bölümler açılmasını istedi. İlçe halkının bu konudaki beklentisini tekrarlayan Bahçavan, Rektör Özdemir’in konuyu en iyi şekilde değerlendireceğinden hiç şüphesi olmadığını söylerken, Özdemir, MYO’dan gelecek ayrıntılı bir dosya ile konuyu en kısa sürede günmedeme alacaklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edp Uğur’u ziyaretinde ise toplam maliyeti 10 milyon TL olan araç parkından ilçeye de talep eden Ramazan Bahçavan, özellikle yol yapım çalışmalarında kullanılmak üzere dozer ve kepçe istedi. Uğur, Dursunbey’deki yol çalışmalarını bildiğini söyleyerek ilçenin Fen İşleri Müdürü Vacit Kahvecioğlu’ndan bilgi alarak verdiği talimatla ilçeye araç gönderilmesini istedi. Uğur ayrıca sıcak asfalt ve asfalt altı malzeme verilmesini de söyledi.
Bahçavan ve beraberindeki heyet son olarak AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan’ı ziyaret etti. Heyet, Orkan’a yeni görevinde başarı dilerken, buluşmada ilçenin yatırımları ve sorunları hakkında da fikir alışverişinde bulunularak Ankara’daki temaslar konusunda ortak hareket etme kararı alındı. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.