GündemSiyaset

Bahçeli: “Terörizme Boyun Eğmek Teslimiyettir”

Belediye Başkanlarına Tavsiye: "Partizanlık ve Kayırmacılıktan Uzak Durun"

Bahçeli: “Terörizme Boyun Eğmek Teslimiyettir”

Belediye Başkanlarına Tavsiye: “Partizanlık ve Kayırmacılıktan Uzak Durun”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, terörizme boyun eğmenin uzlaşma veya yumuşama değil, acziyet ve teslimiyet olduğunu vurguladı.

Terör ve Hukuk

Bahçeli, terörist Selahattin Demirtaş’ın ceza almasına itiraz etmenin, devlete ve millete hakaret olduğunu belirtti. Terörü hak arama aracı olarak görenlere ve destekleyenlere karşı sert açıklamalarda bulunan Bahçeli, teröristlere hoşgörü göstermenin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

FETÖ ve Hukuk Dışı Yapılanmalar

FETÖ benzeri hukuk dışı yapılanmalarla hiçbir şekilde yollarının kesişmeyeceğini söyleyen Bahçeli, devletin hukukla yollarını ayırması durumunda bir çeteden farkı kalmayacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne destek verdiklerini belirten Bahçeli, bu tür yapılarla mücadelede kararlı olduklarını söyledi.

Belediye Başkanlarına Tavsiyeler

MHP belediyeciliğinde insan onuruna ve varlık haklarına bağlılığın esas olduğunu ifade eden Bahçeli, belediye başkanlarına vatandaşlara karşı anlayışlı ve kucaklayıcı olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Partizanlığın ve kayırmacılığın MHP’nin siyasi ahlakına ters olduğunu belirtti.

19 Mayıs ve Milli Mücadele

Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na da değinerek, 19 Mayıs’ın tam bağımsızlığa giden sürecin ilk halkası olduğunu ve Türk milletinin emperyalist güçlere karşı verdiği mücadelenin sembolü olduğunu söyledi. Gerekirse tekrar Kocatepe’ye karargâh kurarak milli mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

Bahçeli, konuşmasının sonunda Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen operasyon sürecini yakından takip ettiklerini belirtti.

Memleket Partisi Genel Merkez Binasına Kilit Vurdu

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu