Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bahçelievler’e yeni pazar yeri

Bahçelievler’e yeni pazar yeri
05 Kasım 2014 - 0:14

Genel

Altıeylül Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısı’nda alınan kararla Plevne ve Bahçelievler Mahallesi için yeni bir pazar yeri oluşturulacak.

15 maddelik gündem ile toplanan Altıeylül Belediyesi, Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Görüşme öncesi 4 önerge Meclis’e sunulurken, ilk olarak Gökköy Mahallesi’nin Savaştepe-Balıkesir karayoluna bağlanması için 7 bin 168 m²’lik arazi üzerinde yapılacak kamulaştırma için yetki önergesi görüşüldü.

ÇİÇEKPINAR ARTIK ‘NERGİS’

Bosna Hersek’in Maglaj kenti ile kardeş şehir ilişkisi kurulması ve İlim Yayma Cemiyeti’nin belediyeye yaptığı başvurunun görüşülmesi ile birlikte Çiçekpınar Mahallesi’nin isminin ‘Nergis’ olarak eski ismine geçmesi de görüşüldü.

İMAR KOMİSYONU RAPORU SUNDU

Plevne Mahallesi sınırları  içinde olması planlanan pazar yeri hakkında İmar Komisyonu’nun hazırladığı raporun okunması ile birlikte Başkan Kafaoğlu bir konuşma yaptı. Kafaoğlu, Bahçelievler ve Plevne Mahallelerinin oldukça büyük bir bölge olduğunu söyleyerek, 33 bin nüfuslu bu bölgede vatandaşların pazar yeri talebini değerlendirdiklerini ifade etti. Kafaoğlu “Plevne Mahallemizin Savaştepe Caddesi’nin kuzey kısmı bunun için elverişli değil. Güney istikameti ise daha uygun. Savaştepe Caddesi’ne oldukça yakın bir mesafede kurulmasını planlıyoruz ve çalışmalar bu yönde” dedi. Bölgede incelemelerin yapıldığını söyleyen Kafaoğlu, pazaryeri ve otopark olarak kullanılacak alanı oluşturabileceklerini kaydetti. Başkan Kafaoğlu’nun konuşmasının ardından pazar yeri raporu oy birliği ile kabul edildi.

ÖZEL SEKTÖRE BİOENERJİ İZNİ

Meclis toplantısı’nda ayrıca ilçe sınırlarında özel sektörün bioenerji tesisi kurabilmesi ve yap-işlet devret modelinin değerlendirilmesi maddesi ve RES Projesi kapsamında hazırlanan imar planları ile ilgili komisyon raporu da okunarak meclisten oy birliği ile geçti.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.