Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bakacak’tan Tubitak 4006 bilim fuarı

Bakacak’tan Tubitak 4006 bilim fuarı
20 Mayıs 2015 - 0:01

Genel

Bakacak Şehit Yüksel Bayhan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan Tübitak 4006 Bilim Fuarı geçtiğimiz gün açıldı. Açılış konuşmasını yapan Bakacak Şehit Yüksel Bayhan Ortaokulu Müdürü Ali Fatih Kartal, Tübitak 4006 Bilim Fuarı için okulumuz adına 5 Öğretmen 60 öğrencimizin katılımıyla 30 farklı projenin okullarında sergilendiğini belirtti.

Ali Fatih Kartal, TUBİTAK Bilim Fuarları ile hedeflenen genel amaçlarının ise Bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından öğrenilmesini sağlamak, günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla bilimsel araştırma ve keşifler yapılmasını sağlamak, öğrencilerin,  raporlama ve sunum becerilerini geliştirmek ve gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözümler üretebilmelerini sağlamak olduğunu açıkladı.

“Tübitak 4006 Bilim Fuarıyla, Bilimsel çalışmaların ve bulguların, araştırma teknik ve metotlarının öğrencilerimizce öğrenilmesi sağlanacaktır” diyen Ali Fatih Kartal, “Fuar vesilesiyle 2014-2015 eğtim-öğretim yılında okulumuza çok değerli katkıları bulunan Eğitim Gönüllüsü Sayın Ömer Kurşun’a, Şelale Batubey ile Şerafettin Batubey’lere, okul takvimimiz ile okul dergimizin çıkmasında katkıları bulunan değerli iş adamlarımıza, dernek ve birlik başkanlarımıza, Okulumuzdan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a, Bakacak Muhtarı Neşet Akkaya ile okul-Aile birliği başkanı Mustafa Tunca’ya’ ya, tüm velilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Bakacak Şehit Yüksel Bayhan Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı açılışına ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sami Günnü, Ersen Aksoy, Hasan Keskin, Ahmet Kutlu, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.