Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bakan hakkında suç duyurusu var

Bakan hakkında suç duyurusu var
25 Kasım 2014 - 0:13

Genel

Açılan dava ile şube müdürü atamalarında yapılan mülakatların tümü için alınan yürütmeyi durdurma kararının uygulanmadığı gerekçesi ile Eğitim-Sen, Yargıtay’a aralarında Milli Eğitim Bakanı’nın da bulunduğu yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mehmet Vehbi Bolak Ticaret Meslek Lisesinde müzik öğretmeni olarak görev yapan Özlem Özalp adına Ankara İdare Mahkemesine Eğitim-Sen’in açtığı dava üzerine Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen mülakatla şube müdürü atamalarının tamamının yürütmesinin durdurulması talebi üzerine mahkemenin  aldığı yürütmesi durdurulması kararının uygulanmadığı gerekçesi ile Milli Eğitim Bakanı hakkında da Yargıtay’a suç duyurusunda bulunuldu. Eğitim-Sen Balıkesir Şubesinden yapılan açıklamada Mahkeme kararının 10 Ekim 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına tebliğ edilmiştir. Tebliğ tarihi itibariyle 30 günlük süre dolduğu belirtildi.

Açıklamada hukuken şube müdürlüğü iptal edilen kişilerin o makamlarda kullandıkları yetkiler, attıkları imzalar, komisyon üyelikleri de tartışılır hale geldiği kaydedildi.

Açıklamada devamla; “Eğitim Sen genel merkezi avukatı Mehmet Rüştü Tiryaki tarafından 1709 şube müdürünün sözlü mülakatını iptal etmeyen Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılına bugün suç duyurusunda bulunulduğunu belirtmek isteriz” denildi.haber merkezi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.