Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAKAN MÜEZZİNOĞLU KONGREDE KONUŞTU

BAKAN MÜEZZİNOĞLU KONGREDE KONUŞTU
11 Kasım 2014 - 0:07

Genel

– “Bu sevgili muhalefet partisindeki arkadaşların büyük çoğunluğu Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak geçiniyorlar. Onun gölgesinden geçiniyorlar, onu sömürerek geçiniyorlar ve onu sömürerek muhalefet yapıyorlar”
– “Yahu çakma demokratlık olmaz, çakma muhafazakarlık olmaz, çakma milli olunmaz. Ne olur, olduğunuz gibi olun. Bakın Mevlana’nın o güzel sözüne; (Ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görün)”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bu sevgili muhalefet partisindeki arkadaşların büyük çoğunluğu Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak geçiniyorlar. Onun gölgesinden geçiniyorlar, onu sömürerek geçiniyorlar ve onu sömürerek muhalefet yapıyorlar” dedi.

Müezzinoğlu, Bandırma’da bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, milletin partisi olarak 12 yıldır iktidarda Türkiye’yi sürekli ileri taşıdıklarını bildirdi.

Lafla bayrakların dalgalandırılamayacağını söyleyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Bu sevgili muhalefet partisindeki arkadaşların büyük çoğunluğu Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak geçiniyorlar. Onun gölgesinden geçiniyorlar, onu sömürerek geçiniyorlar ve onu sömürerek muhalefet yapıyorlar. Halbuki Mustafa Kemal Atatürk’ün bu millete bir tane mirası var, o miras Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bu mirasa sahip çıkmak, ülkenin tüm köşelerine sahip çıkmaktan geçer. Hakkari’de Türk bayrağı dalgalandıramayanlar, muasır medeniyetler seviyesine giden bir yolculuğun muhatapları olamaz. O Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Hakkari’de de varım demekten geçer, Siirt’te de Diyarbakır’da da Batman’da da varım demekten geçer. Bunlar lafla cumhuriyetçilik yapıyor, sözde Atatürkçülük yapıyor, o gölgede yan gelip de yatıyorlar.”

Müezzinoğlu, CHP’nin, AK Parti kurucuları arasında baş örtülü bir kadın olduğu için Anayasa Mahkemesine başvurduğunu dile getirdi. Aynı CHP’nin daha sonra seçimlerde baş örtülü vatandaşlardan oy talebinde bulunduğunu anlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Bu ülkede, utanmadan sıkılmadan ‘Baş örtüsü sorununu biz çözdük’ diyorlar. Utanmadan sıkılmadan seçim otobüslerine baş örtülü kardeşlerimizin fotoğraflarını koyuyorlar. Yahu çakma demokratlık olmaz, çakma muhafazakarlık olmaz, çakma milli olunmaz. Ne olur, olduğunuz gibi olun. Bakın Mevlana’nın o güzel sözüne; ‘Ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görün.’ Bunlar hep milleti kandırarak gündeme gelmişlerdir. Hep milleti sömürerek o fildişi kulelerde yaşamışlardır. Hep milletin ümüğünü sıkarak ceplerini doldurmuşlardır.”AA

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mesajının da okunduğu kongreye, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Cemal Öztaylan ve Ali Aydınlıoğlu, Bursa Milletvekili İsmet Su, Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve partililer katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.