Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bakan Selçuk: “Yüz yüze eğitim için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz”

Bakan Selçuk: “Yüz yüze eğitim için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz”
14 Aralık 2020 - 10:58

Bakan Selçuk: “Yüz yüze eğitim için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2021 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu.

Bütçe görüşmelerinde konuştu

TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2021 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak herkesin eğitim ve öğretime adil şartlar altında erişmesi, çağın gerektirdiği bilgi, beceri, tutum ve davranışı kazanması, milli ve evrensel değerleri içselleştirmesi, öğrenmeye açık, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi önceliklerimizdir.” diye konuştu.

2021 Bütçesine 42 milyar 478 milyon kaynak ayrıldı

Bütçeden öğrencilere doğrudan nakdi ve ayni olarak önemli destekler sağlamayı sürdüreceklerini kaydeden Selçuk, ortaöğretim kurumlarının her türlü ihtiyacının karşılanması, tüm öğrencilere ücretsiz ders kitabı verilmesi, pansiyon hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve burs imkanları için 2021 yılı bütçesinde Ortaöğretim Programına 42 milyar 478 milyon lira kaynak ayrıldığını hatırlattı.

“Şartların olgunlaşmasını bekliyoruz”

Tüm konuların salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilecek ve ayrıca duyurulacağını ifade eden Selçuk, “Burada bizim için esas olan yüz yüze eğitim olduğunu ve bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını beklediğimizi ifade etmek isterim. Çocuklarımızın yüz yüze eğitimle daha fazla avantajlar elde edebilmesi için de köy okullarını ve benzeri durumdaki okulların 5 gün açılması konusunda hususi kararlar almıştık. Bu kararlara uygun zamanlarda tekrar devam edeceğiz.” bilgisini verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.