Gündem

Bakan Tekin Öğretmen Atamaları İle İlgili Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugün Diyarbakır'da düzenlenen Öğretmenler Odası Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin Öğretmen Atamaları İle İlgili Tarih Verdi

Bakan Tekin Ogretmen Atamalari Ile Ilgili Tarih Verdi 1

Buluşmalar Devam Edecek

Bakan Tekin, bu ayki buluşmanın Diyarbakır’daki tarihi İçkale Açık Hava Müzesi’nde gerçekleştiğini ifade etti. Bu buluşmaların her ayın ilk cumartesi günü farklı illerde düzenlendiğini hatırlatan Tekin, geçmişte İstanbul, Ankara, Eskişehir, Konya, Kastamonu, Sivas, İzmir gibi şehirlerde benzer etkinlikler düzenlendiğini kaydetti.

Pazartesi Gününü İşaret Etti

Bakan Tekin, toplantıda muhtemel atanacak öğretmen sayısı ve branş bazında kontenjan dağılımlarının pazartesi günü açıklanabileceğini belirtti. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu’yla ilgili düzenlemelerin yapıldığını da belirten Bakan Tekin, bu düzenlemenin öğretmenlerin ve yöneticilerin hak, ödev ve sorumluluklarını, kariyerlerini, şiddetten korunmalarını ve hizmet içi eğitimlerini kapsayacağını sözlerine ekledi. Bakan Tekin, öğretmenlere verdiği değeri ve onların haklarını koruyacağını vurgulayarak, birlik ve beraberlik içinde azimle çalışmaya devam etmelerini istedi.

Müfredat Değişikliği İlgili Konuştu

Toplantılarda binlerce öğretmenle bir araya geldiklerini ve onların görüşlerini önemsediklerini dile getiren Bakan Tekin, eğitimde rotalarını öğretmenlerle birlikte belirlediklerini vurguladı. Öğretmenlerin gündeminde olan müfredat değişiklikleriyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, ders sürelerinin mevcut haliyle devam edeceğini belirtti. Yeni müfredatın sadeleştirilmesi ve hafifletilmesinin, öğretmenlerin mevcut konuları daha etkili bir şekilde işlemesine yardımcı olacağını söyledi.

Haber: Bülten

Çocuklar ve Yaşlılar Birlikte Resim Yaptı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu