YaşamGündemTürkiye Gündemi

Bakan Uraloğlu, 2023 Trafik Hacimlerini Açıkladı

Türkiye'nin Ulaşım İstatistikleri

Bakan Uraloğlu, 2023 Trafik Hacimlerini Açıkladı

Türkiye’nin Ulaşım İstatistikleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılı Trafik Hacim Bilgileri istatistiklerini değerlendirdi. Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdikleri yüksek standartlı yol projeleriyle ulaşımın tüm modlarında çağ atlatan yatırımlar yaptıklarını belirtti. Özellikle karayollarının, ulaşım yatırımlarının lokomotifi olduğunu vurguladı.

Bakan Uraloglu 2023 Trafik Hacimlerini Acikladi 1

Bakan Uraloğlu’nun açıklamalarına göre, Türkiye genelinde Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki yol ağında trafik hacimleri metropol geçişlerinde ve bölgesel akslarda artış gösterdi. En yüksek trafik hacminin ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde olduğu belirtildi. Özellikle, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde trafik hacmi 240 bin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ise 190 bin olarak ölçüldü.

Bakan Uraloglu 2023 Trafik Hacimlerini Acikladi 2

İstanbul-Tekirdağ Devlet Yolu, İstanbul-Kocaeli Devlet Yolu gibi ana arterlerde de trafik yoğunluğunun arttığına dikkat çekildi. Ayrıca, İstanbul Havalimanı’na bağlantı sağlayan yol kesiminde de trafik yoğunluğunun arttığı kaydedildi.

Ankara’da, Ankara Havalimanı’na erişim sağlayan güzergahta, Ankara-Gölbaşı arasında ve Ankara’nın şehir içi trafiğini rahatlatan yollarda da trafik hacminin yüksek olduğu ifade edildi.

Bakan Uraloglu 2023 Trafik Hacimlerini Acikladi 3

Bakan Uraloğlu, yüksek trafik alan bölgelerde yolların standartlarını artırmak ve trafiği rahatlatmak için çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Bu çerçevede, otoyol kesimlerinde de trafik hacminin dikkate alındığını ve yol projelerinin bu yönde planlandığını belirtti.

Türk Kızılay 2023’te 776 Bin Kişiyi İlk Yardım Konusunda Bilinçlendirdi

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu