Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bakan Yanık: “Aralık ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz”

Bakan Yanık: “Aralık ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz”
08 Aralık 2021 - 12:12

Bakan Yanık: “Aralık ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aralık ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırmaya başladıklarını duyurdu.

Bakan Yanık, Aralık ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarının ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aralık ayı içerisinde 640 milyon TL tutarında yaşlı aylığı yardımında bulunacaklarını kaydeden Bakan Yanık, ödeme dönemi içerisinde 495 milyon TL de ayrıca engelli aylığı ödemesi yapacaklarını ifade ettiler.

ÖDEMELER PTT ARACILIĞI İLE YAPACAKLAR

Yaşlı ve engelli aylıkları kapsamında 1,13 milyar TL’yi aşan bir ödeme yapacaklarının altını çizen Bakan Yanık, “Aralık ayına ilişkin yaşlı ve ayrıca engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Ödemelerin PTT aracılığıyla yapılacağını anımsatan Bakan Yanık, ayrıca talep edilmesi halinde aylıkların hanelere teslim edilebileceğinin bilgisini verdi.

ENGELLİ VE YAŞLI VATANDAŞ ODAKLI

Bakan Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi. Engelli ve ayrıca yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli olarak sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımı ile bağımsız bir şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve ayrıca yaşlılarımızın yanındayız” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.