Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘BAKANIM SİZİ YANILTIYORLAR’

‘BAKANIM SİZİ YANILTIYORLAR’
15 Mart 2015 - 0:02

Genel

Sağlık-Sen, bürokratların Bakanı yanılttığını ileri sürdü. Sendikacılar, “sağlık çalışanlarının umutla beklediği, yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması haklarında bir ilerleme olmadığını” belirtti.

Sağlık çalışanlarının iş bırakma eylemine katılmayan Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, Atatürk Devlet Hastanesi Önünde bir açıklama yaparak, sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını belirterek protestoda bulundular. Sağlık-Sen Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi’nin yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bakanlık bürokratları tarafından yanıltıldığı ileri sürüldü. Açıklamada; “Sağlık çalışanlarının umutla beklediği yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi hususlarda yapılan açıklamalar ve değinilmeyen lisans tamamlama ve kreş hakkı gibi konular nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramında hayal kırıklığı yaşıyoruz.

Sayın Başbakan tarafından müjde olarak açıklanan nöbet ücretlerinde yüzde 50 oranında artışı, çalışanlar olarak memnuniyetle karşılıyoruz.   Nöbet ücretleri dışında sağlık çalışanları olarak, uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz yıpranma payı ve ek ödemelerinin emekliliğe yansıması konularında ise Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Sayın Başbakanı yanılttığı ortadadır” denildi. Açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın verdiği sözlerin, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerde bırakıldığını üzülerek görmekteyiz” ifadelerine de yer verildi. Sağlık-Sen üyeleri, iş bırakma eylemine katılmadıklarını, görevlerinin başında olduklarını da vurguladılar. Açıklamada, “Bugün işimize sahip çıktığımız ve işimizi bırakmadığımız gibi, hedefe ulaşana dek bu işin peşini de asla bırakmayacağız” denildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.