Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bal-Kes’in sahasının çimleri değiştirilecek

Bal-Kes’in sahasının çimleri değiştirilecek
17 Şubat 2015 - 0:01

Genel

Son haftalarda Balıkesirspor kadar rakip takım oyuncularının da şikayet ettiği Atatürk Stadı’nın zemini, sezonun bitmesinden sonra yenilenecek

Son haftalarda Atatürk Stadı’nda yapılan maçlarda futbolcuların ve teknik direktörlerin en büyük şikayeti “zeminin kötülüğü” oldu. Balıkesirsporlu oyuncular kadar rakip takım futbolcuları da sahanın iyice ağırlaştığını, futbol oynanın zorlaştığını belirtmesi, statta zeminle ilgili çalışmayı gündeme getirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, yaptığı açıklamada, Balıkesirspor’un kurulduğu 1966 yılından bu yana 1950 yapımı Atatürk Stadı’nda maçlarını oynadığını söyledi.

Geçen yıl 2 milyon lira maliyetle stadı, yeni bir ışıklandırmaya kavuşturduklarını anlatan Aslan, Balıkesirspor’un Türkiye’de sadece birkaç statta olan yüksek kalitede ışıklandırılmış sahada maçlarını oynadığını belirtti.

Son dönemde zeminle ilgili sorun yaşandığını dile getiren Aslan, “Çimler 10 yıllık. Haliyle yorgun çimler, futbolu zorlaştırabiliyor. Tahliye kanallarının da tıkanması problemi artırıyor. Şu anda statta bir onarıma girmemiz mümkün değil. Sezonun bitmesiyle, yaz aylarında yorgun çimleri değiştirmeyi, zemini yenilemeyi planlıyoruz” diye konuştu. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.