Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balık tutkusu yağmur çamur dinlemiyor

Balık tutkusu yağmur çamur dinlemiyor
28 Ekim 2014 - 0:05

Genel

Bandırma’da sabahın erken saatlerinde eski iskeleye gelen çok sayıda balıkçı, yağmur-çamur demeden akşamın geç saatlerine kadar oltayla balık tutuyor

Bandırma iskelesinde oltayla balık tutan Sahabettin Çapar, yaptığı açıklamada, ”amatör balıkçılık hobi olmaktan çok bir yaşam biçimidir. Oltayla balık avlamanın tadını alan bir kişi bir daha zor bırakır. Bu yüzden yağmur ve soğuk demeden sabahın erken saatlerinde ilçede bulunan eski iskeleye gelerek akşamın geç saatlerine kadar oltamızı sallıyoruz” dedi.
Olta balıkçılığının yalnızca bir spor yada hobi olmadığının altını çizen Çapar, ”Olta balıkçılığı sayesinde bir çok kişiyle tanıştık. Balık tutarken tanıştığım 20 yıllık arkadaşlarım var. Amatör olta balıkçılığında amaç ihtiyacımız olan günlük balığın karşılanması değildir. Bizlerin amacı sadece balık yemek olsa bu gün halden gider alırız. Ancak balıkla amatör olta balıkçısının mücadelesi bambaşka bir duygudur. Bu duygu ne yağmur ne çamur, ne de yaz ne de kış bizim denize oltamızı sallamamıza neden olmaktadır” şeklinde konuştu. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.