Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkçılar Marmara’daki avcılık denemesinden iyi haberle döndü

Balıkçılar Marmara’daki avcılık denemesinden iyi haberle döndü
31 Ağustos 2021 - 15:11

Balıkçılar Marmara’daki avcılık denemesinden iyi haberle döndü

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya, balıkçıların yarın başlayacak yeni av sezonu için hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, “Bu yıl hamsi, lüfer ve ayrıca palamudun bol olacağını düşünüyoruz. Hamsinin boyu ve et verimi iyi.” dedi.

Geçen yıl özellikle Marmara Denizi’nde etkili olan müsilaj nedeniyle balıkçıların yaklaşık 3 ay avlanamadığını anımsatan Özkaya, “Bu sene özel izinle yapılan avcılık denemesi sonrası Marmara Denizi’mizin müsilajdan temizlendiği gözlemlendi ve ayrıca deniz balık avlamaya uygun hale geldiler.” dedi.

Özkaya, balıkçıların uzun zamandır yeni av sezonu için hazırlık yaptıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

“Balıkçılarımız yeni av sezonu için hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl hamsi, lüfer ve palamudun bol olacağını düşünüyoruz. Hamsinin boyu ve et verimi iyi. Denizlerin bu sezon bereketli olmasından dolayı ayrıca fiyatların düşmesini bekliyoruz.”

Balıkçıların tebliğe uygun avlanmaları gerektiğini vurgulayan Özkaya, “Balıkçılarımız boyu uygun olmayan balıkları yakalamaktan kaçınmalıdır. Ülkemiz denizlerinde balık çeşitliliğinin korunması ve stokların iyileşmesi için en kısa zamanda kota uygulamasına ve ayrıca bölgesel balıkçılığa geçilmesi faydalı olacaktırlar.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.