EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Balıkesir 14. Dünya Arı Günü Kutlamalarına Hazırlanıyor

Balıkesir, 14. Dünya Arı Günü kutlamalarıyla arıların yaşamını ve arıcılığın önemini vurgulayarak doğaya ve ekosisteme katkı sağlıyor.

Balıkesir 14. Dünya Arı Günü Kutlamalarına Hazırlanıyor

Balıkesir, arıların önemine dikkat çekmek ve arıcılığın önemini vurgulamak için 20 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek olan 14. Dünya Arı Günü kutlamalarına hazırlanıyor. Kutlamalar, saat 10.00’da Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nin Fatih Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Program akışı ise şu şekilde:

Saat 10.00’da başlayacak olan etkinlikler kortej yürüyüşü ile başlayacak ve ardından stand ziyaretleri ve bal tadımı etkinliği gerçekleştirilecek. Saat 11.00’de ise açılış konuşmaları yapılacak ve arıların önemi üzerine farkındalık oluşturulacak.

Etkinliklerin devamında ise saat 11.30-12.30 arası konuşmacılar tarafından arıcılık ve doğa üzerine sunumlar yapılacak. Ardından saat 12.30-13.30 arasında Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Tasarım Yarışması’nda dereceye giren eserler sergilenecek ve ödül töreni düzenlenecek.

Kutlamalar saat 14.00’te kapanış etkinliğiyle son bulacak. Tüm Balıkesir halkı, arıların önemine dikkat çekmek ve arıcılığın değerini vurgulamak için etkinliğe davetlidir.

Balıkesir 14. Dünya Arı Günü Kutlamalarına Hazırlanıyor
14. Dünya Arı Günü Program Detayları

 

Haber: Bülten

Heritage Fuarı’nda Ayvalık Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu