Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir 500 Fidan Toprakla Buluşturuldu

Balıkesir 500 Fidan Toprakla Buluşturuldu
11 Kasım 2021 - 19:28

Balıkesir 500 Fidan Toprakla Buluşturdular

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Orman Genel Müdürlüğü tarafından 7 coğrafi bölgede yer alan 28 Orman Fidanlık Müdürlüğü’nde üretilen 84 milyon fidandan 500’ü toprakla buluşturdular.

Yaklaşık 2 yıl önce Ayvalık’ın Şeytansofrası mevkisinde çıkan orman yangınında küle dönen ağaçlık alanda gerçekleşen etkinlikte, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Erhan Tutar, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Belediye Meclis Üyesi Merih Arslan, daire amirleri ve vatandaşların katıldığı yanan orman alanlarında gerçekleşen ağaç dikimine vatandaşların da ilgisi yoğun oldu.

Defne, zakkum, fıstık çamı ve selvi fidanlarının toprakla buluştuğu etkinlik, Ayvalık Orman İşletme Şefi Deniz Meltem’in nezaretinde gerçekleştirdiler. Deniz Meltem, bakanlık tarafından her yıl düzenlenen Milli Ağaçlandırma Gününe tüm Ayvalıklıları davet ettiklerini ve 500 fidanı toprakla buluşturacaklarını belirtti. Etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ”Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” etkinliği kapsamında Türkiye genelinde ayrıca 84 milyon fidanın toprakla buluşturulmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Dünya genelinde yaşanılan iklim değişikliklerine de işaret eden Başkan Ergin, “Bu sorunla mücadele etmek için de toprakların ağaç ve ayrıca yeşilliklerle buluşturulması çok önemli” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.