Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir ADSM’ye Bebek Dostu ünvanı

Balıkesir ADSM’ye Bebek Dostu ünvanı
26 Kasım 2014 - 0:09

Genel

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ‘Bebek Dostu Hastane Ünvanı’na layık görüldü. Dün merkezde düzenlenen törenle belge hastane yetkililerine verildi.

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi(ADSM) Bebek Dostu Hastane Ünvanı aldı. 22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında Balıkesir ADSM’de düzenlenen törenle hastanenin belgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Hasan Hocaoğlu ve ADSM Başhakemi Dt.Serkan Munis’e teslim edildi. Böylece Balıkesir ADSM de, Türkiye’de bu belgeye sahip hastanelerden biri oldu. Hastane, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı adına yapılan değerlendirme sonucunda bu belgeye sahip oldu.

Balıkesir ADSM’deki törene Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Hasan Hocaoğlu, İl Halk Sağlığı Müdürü Hakkı Özçoban, ADSM Başhakemi Dt. Serkan Munis, Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin, ADSM Hekimleri, personeli katıldı.

Sağlık Bakanlığı, ilk kez 1991 yılında, anne sütünün özendirilmesi ve emzirme konusunda doğru alışkanlıklar kazandırmak amacıyla,  “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler” adlı bir program başlatmıştı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.