Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir Barosu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

Balıkesir Barosundan Milli Egemenlik ve Ulusal Birlik Vurgusu

Balıkesir Barosu Başkanı Nadir Karakaşlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve sevinçle kutladıklarını ifade etti. 23 Nisan 1920’nin Türk Milleti için ulus olma bilinci ve demokrasinin temellerinin atıldığı, emperyalizme karşı verilen mücadelenin taçlandırıldığı önemli bir gün olduğunu belirtti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu günü geleceğin teminatı olan çocuklara bayram ilan etmesinin büyük bir ileri görüşlülük örneği olduğunu vurguladı. Ayrıca, bu bayramın dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının gelişmesine ve barış içinde yaşayacak bir dünya oluşturulmasına katkı sağladığını dile getirdi.

Karakaşlı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, kuruluşundan itibaren milli egemenliği temel aldığını ve milletin istiklali ve devletin yeniden kuruluşu için destansı bir mücadele verdiğini belirtti. Ulusal Egemenlik ilkesinin, azınlığın çoğunluğu tahakküm altına almasına izin vermeyen ve herkesin özgürce yaşamasını sağlayan bir ilke olduğunu vurguladı.

Balıkesir Barosu olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladıklarını ve çocukların güvenli ve umutlu yarınlarda büyüyecekleri bir dünya temennisinde bulunduklarını ifade etti. Mesajın sonunda, Ulusal Egemenlik’in mimarı olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelesinde toprağa düşen aziz şehitleri saygı ve minnetle andıklarını belirtti.

23 Nisan’da Vali Ustaoğlu’ndan Anlamlı Mesaj

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu