Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir Bu Sektörde Türkiye İkincisi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2023 raporlarına göre Balıkesir o sektörde ikinci sırada yer aldı. Yetkililerde başarının devamı için harekete geçti.

Balıkesir Bu Sektörde Türkiye İkincisi

Balikesir Bu Sektorde Turkiye Ikincisi
Balıkesir Bu Sektörde Türkiye İkincisi

Balıkesir 2’inci Sırada

Türkiye’nin kanatlı et üretiminde önemli bir konuma sahip olan Balıkesir, 2023 yılında Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre %11,48’lik bir pay ile ülke genelinde ikinci sırada yer alıyor. Bu başarı, Balıkesir’in kanatlı işletmelerinin hem şehre hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamasına vesile oluyor.

Balikesir Bu Sektorde Turkiye Ikincisi 1

Yeni Projeler Gündeme Geldi

Balıkesir İl Tarım ve Orman Bölge Müdürü Erkan Alkan ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Abdulkadir Şahin’de bu başarının devam etmesi için harekete geçti. Türkiye’deki kanatlı et üretimindeki önemli rolü olan bir tesislerin çalışmalarını yerinde incelemek üzere ziyarette bulundular. Tam otomasyonlu ve Avrupa standartlarında üretim yapılmasını sağlayan teknolojik ekipmanların kullanıldığı bu işletmelerde gerçekleştirilen faaliyetler ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldılar.

Balikesir Bu Sektorde Turkiye Ikincisi 2

“Daha da güçlenecek”

Yetkililer, üretimin her aşamasında kullanılan teknolojik ekipmanlarla ilgili detaylı bilgilendirme yaparken, sektöre yönelik yeni yatırım hedefleri ve projeleri de değerlendirdiler. Müdür Alkan bu çalışmaların Balıkesir’in kanatlı et üretimindeki lider konumunu daha da güçlendireceğini öngördüğünü söyledi.

Haber: Bülten

TUİK 2023 Çiğ Süt Üretim İstatistiklerini Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu