Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Bu Yaz Turizm Sezonundan Umutlu

Balıkesir Bu Yaz Turizm Sezonundan Umutlu
17 Haziran 2021 - 19:26

Balıkesir Bu Yaz Turizm Sezonundan Umutlu

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak:- “Balıkesir çok geniş turizm potansiyeline sahip ve farklı turizm seçenekleri sunabilen bir il. Pandemiden yeni çıkıyoruz. Pandeminin turizm sektörüne malum olumsuz yönde etkileri oldu. Ancak bu yaz sezonu için biz il olarak çok umutluyuz”

Balıkesir Turizm Sezonu Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı, Vali Hasan Şıldak başkanlığında sektör temsilcilerinin katılımıyla Edremit ilçesindeki 5 yıldızlı bir termal otelde gerçekleştirdiler.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda, Balıkesir’de turizm sezonu hazırlıkları ve alınacak önlemler konuştular.

Toplantı sonrası gazetecilere açıklama yapan Vali Şıldak, Balıkesir’in turizm işletme belgeli yatak sayısında dördüncü sırada olduğunu söyledi.

Şıldak, bu yaz sezonu için çok umutlu olduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Pandemiden yeni çıkıyoruz. Pandeminin turizm sektörüne malum olumsuz yönde etkileri oldu ancak bu yaz sezonu için biz il olarak çok umutluyuz. Çünkü bizim bir avantajımız var. Hem tesislerimiz hazırlıklarını yaptılar hem de daha çok yerli turizme hitap eden bir turizm konsepti sunduğumuz için yurt dışından gelen konuklar, misafirler olmasa bile yurt içi bağlantılarla, rezervasyon durumlarımız gayet iyi görünüyorlar.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da Balıkesir’in 290 kilometre sahili ve 36 mavi bayraklı kaplıcaları olan çok güzel bir şehir olduğunu vurguladılar.

Balıkesir’in Marmara ve Ege’de tatil beldelerinin olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“İnsanların İstanbul’dan, çok hızlı bir şekilde Bursa’dan, İzmir’den gelerek tatil yapabilecekleri imkanlarımız var. Bugüne kadar hep ikinci konut olarak yazlık ev ayrıca tercih edildiler. Şu anda otel turizmine, konaklamalı turizme yatırım yapmış insanlarımızla, üniversitelerimizle bir araya geliyoruz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.