Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Muhalefete Fena Patladı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Muhalefete Fena Patladı
03 Mayıs 2021 - 19:39

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Muhalefete Fena Patladı

 

Balıkesir Büyükşehir Meclisinde, Muhalefetin hizmetleri engelleme ve gölgeleme çabası, bu kez Yücel Yılmaz duvarına çarptı. Yılmaz ayrıca, Plan Bütçe Komisyonunda olur verip karara imza atan CHP’li üyelerin, grup toplantısı sonrası ret vermelerine sert tepki gösterdi.

 

İkiyüzlülükten Bıktık Artık

Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Meclis Toplantısına, Başkan Yücel Yılmaz’ın muhalefete tepkisi damga vurdu. Özellikle de Yılmaz’ın, tespitlerini tek tek muhalif meclis üyelerinin yüzlerine çarparak “ikiyüzlülükten bıktık artık” şeklinde sert cümle kullanması dikkat çekti.

2 Taşınmazın Alınmasını İstedi

Başkan Yücel Yılmaz’ın tepkisinin nedeni ise, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, Havran ve Edremit sınırları içinde yer alan iki adet taşınmazı almak istemesi. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesinin, kaynak yaratma adına söz konusu taşınmazların alınmasının engelleme girişimi.

Plan Bütçe Komisyonunda Üyelerin Tümü İmzaladı Ama Sonra…

Hatta Söz konusu taşınmazlar ile ilgili, Plan Bütçe Komisyonu üyelerinin tümü olur vererek, kararın altına imza da attı. Ancak, olur veren CHP meclis üyelerinin, grup toplantısı sonrasında imzalarını geri çekmek istemesi ve ret oyu kullanması, Başkan Yılmaz’ın sert tepkisine neden oldu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın, mecliste yaptığı ders niteliğinde ki konuşmasında öne çıkanlar şunlar oldu;

 

Başkasının Kuklası Olmayın

Satın alırken de karşı- satarken de karşı. Nasıl Yöneteceğiz bu Belediyeyi? Meclis üyelerine siyasetin dışında durmaları için şiddetle tavsiye ediyorum. Şehre Faydalı mı değil mi? Ona bakın. Başkasının kuklası olmayın. İşimiz çok, ama olacak işe hayır deniyor. Sorsak bir tane mantıklı cevap yok.

E niye peki! Çünkü siyaset öyle istiyor. Komisyonda evet dediğine, grup toplantısından sonra hayır diyeceksin. Olmaz böyle bir şey. Bu işin ciddiyeti var. Varsa iyi bir gerekçe birlikte reddedelim. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm mesuliyeti üstümde hissediyorum. Ancak, üstünüzde hiçbir yük yok, mesuliyet yok ama oradan şehri yöneteceksiniz. Olmaz böyle bir şey. Bu net bir mesajdır herkese.

Bütün Kamuoyuna Şikâyet Ediyorum

Biz şehri arızalar çımasına rağmen şiir gibi yönetiyoruz. Ben bütün kamuoyuna buradan sizi şikayet ediyorum! Diyorum ki komisyona katılan arkadaşları konusunda uzman diye siz koydunuz. Ayrıca komisyonda mantıklı bulduğu ve kendi yazdığı kararı, grup kararıyla redde dönüştürdünüz.

Para Yok Diye Satıyor Diyordunuz! Satın almaya Kalkışınca Niye Arıza Çıkarıyorsunuz

Ben net bir tespit yapıyorum. Komisyon kararı önce oybirliği ile bana geldi. Ama şimdi arkadaşlar ret verdi diye bilgi geldi. Bunun sebebi nedir. Üstelik satın alıyoruz, Satmıyoruz. Satın alırken niye arıza çıkarıyorsunuz? Hani para yoktu bizde? Hani hep satıyorduk?

Yaptığımız Hizmetten Rahatsız Olan Gruplarınızdan Korkuyorsunuz

Bu şehre bu kadar hizmet yapılmasını beklemiyordunuz. Yapıldıkça rahatsız olan gruplarınızdan korkuyorsunuz. Millet bizi seviyor. Ayrıca, milletin körfeze hizmet yapıyoruz diye bize ilgisi arttı diye,  duyduğunuz rahatsızlıktan şaşırdınız.

40 Yıldır Yapamadıklarınızı Yapıyoruz

40 yıldır yönettiğiniz yerlere asıl hizmeti veriyoruz. Ama Büyükşehir bizim paramızı alıyor, paramızı gasp ediyor, büyükşehir yapmadı, Avrupa birliği yapıyor deniliyor. Biz mütevazıyız, işimizin reklamını yapmıyoruz diye herkes hizmetimize sahip çıkmaya çalışıyor.

Ayrıca, birileri geliyor bu ülke için öğretmenlik yapan bir genci katledenleri hem savunuyor, hem kuva-yı milliyeciyim diyor. Ondan sonra geliyor, şehit ismini değiştirin diyor ve bu Balıkesir gündeminde normal karşılanacak.  Böyle bir şey yok. Yani kılıfınız gömleğiniz neyse ona göre davranalım. Ama bunun kamuoyuna da duyurulması lazım.

Haber: Kamil Akyürek

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.