Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Çevre Yolu İhaleye Çıkıyor

Balıkesir Çevre Yolu İhaleye Çıkıyor
26 Nisan 2022 - 11:55

Balıkesir Çevre Yolu İhaleye Çıkıyor

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye meclis üyesi ve Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin kent merkezi içinden geçecek “Balıkesir Kuzey Batı çevre yolu” ihalesinin açılacağını söyledi.

 

Büyükşehir Belediye meclis üyesi ve Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “Balıkesir Kuzey Batı çevre yolu” ve Edremit-Zeytinli kavşağından sonra, Akçay kavşağı projesinin de ihaleye çıkarılacağı müjdesini de açıkladı. Şahin, “50 metre genişliğinde 10 km. uzunluğunda 950 milyon TL.ye mal olacak “Balıkesir Kuzey Batı çevre yolu” ihalesi hazır, bir kaç ay içinde yapılmasına başlanıyor ”dedi.

Balıkesir’in Can Damarı Olacak

Şahin açıklamasında, “ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi, Ulaştırma bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’ nun sözü ve Yücel Yılmaz başkanımızın takip ve talimatları gereği; Balıkesir’imizin yeni “can damarı” olacak olan, Terminal kavşağından Üçpınar’a, sonra Baltok konutlarının eteklerinden geçerek, Edremit rampasına bağlanan, 50 metre eninde ve yaklaşık 10 kilometre uzunluğunda olacak olan yeni Kuzey Batı Çevre Yolu kısmet olursa bayram sonrası ihale ilanına çıkılması ve yine kısmetse bu yaz aylarında da, ayrıca temelinin atılması en büyük hedefimiz.”dedi.

Şehrimize Hayırlı Olsun

Açıklamasında ayrıca,” Ne kadar diye söyleyecek olursak; yaklaşık 950 Milyon Türk lirası civarında. Gerçekten çok büyük bütçeli bir yatırım. Büyük devletimize ne kadar şükretsek az. Bu arada yapımına devam ettiğimiz, Edremit-Zeytinli kavşağından sonra, Akçay kavşağı projemizin de onayını almış olduk. Zeytinli hızlı gidiyor, biter bitmez ivedilikle hemen ona da yine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak başlayacağız. Tüm bu yatırım, gayret ve emekler; hizmeti hakkeden güzel şehrimize şimdiden hayırlı ve mübarek olsun. Omuz veren destek olan herkesten, ayrıca Allah razı olsun” şeklinde konuştu. Haber: Muhammed Can Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.