Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Gastronomi Atlası

Balıkesir Gastronomi Atlası
28 Nisan 2022 - 9:58

Balıkesir Gastronomi Atlası

 

Balıkesir Ticaret Odası  sponsorluğunda, Milli Şef Ömür Akkor’un Balıkesir’in eşsiz lezzetlerini kendi çizim ve fotoğrafları ile kaleme aldığı “Balıkesir Gastronomi Atlası”nın lansmanı İstanbul Beykoz Mihrabad Korusunda gerçekleşti.

 

Lezzetler Kitapta Toplandı

Lansmanda, Hayat Dolu Balıkesir projesine büyük katkı veren Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Meclis Başkanı Okan Telaşeli, Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış ve Meclis Başkanı Ergin Birgül, Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş ve diğer paydaşlarızla birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. Milli Şef Ömür Akkor, mutlaka yenilmesi gereken Havran keşkeği, 200 yıllık helvacıları, lokumcuları ve höşmerimleri, birbirinden lezzetli kahvaltılıkları, Ege’nin tüm gastronomi hazinelerini barındıran eşsiz Balıkesir lezzetlerini sokak sokak gezerek meraklıları için bir kitapta topladı.

Kula “Hayat Dolu Balıkesir”

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula; “Hayat Dolu Balıkesir projemiz ile İlimizin tanıtımına ve marka değerinin yükseltilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu proje ile İlimizin Turizm, Sanayi, doğal kaynaklar ve ticari hayatına ilişkin yüksek potansiyelinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını amaçlıyoruz. Bu tanıtım ile birlikte İlimize yeni yatırımların gelmesi, turizm ve ticaretinin gelişmesi ile ekonomik büyümenin sağlanması en önemli hedefimiz. Çalışmalarız kapsamında, Şef Ömür Akkor’un büyük ses getiren Türkiye Gastronomi Atlası kitabından sonra ilk kez bir şehrin gastronomi haritasını çıkaracak olması ve bunun da Balıkesir olması ilimizin gastronomi değerlerinin ve güçlü potansiyelinin bir göstergesidir.”

Gastronomi Atlası İle Tanıtım

“Balıkesir Ticaret Odası’nın sponsorluğunda yoğun bir hazırlık sonrasında gerçekleştirilen Balıkesir Gastronımi Atlası’nın da en az Türkiye Atlası kadar ses getireceğine ve İlimizin tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Özellikle Ramazan Bayramı öncesinde tüm seçkin  kitabevlerinde satışa sunulacak olan kitap bir çok insanın tatil planlarını Balıkesir’e yönelik olarak değiştirecektir. İlimizin zengin doğası, turizm alternatifleri ve gastronomisinin tanıtılmasına büyük katkı sağlayacağına inandığımız çalışmamızın hayırlı olmasını diliyor, bu alanda en doğru insanlardan biri olduğuna inandığımızı şefimiz Ömür Akkor’a gerek Balıkesir Gastronomi Atlası’nın hazırlanmasında gerekse Balıkesir’in tanıtımına verdiği büyük katkı nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.