Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’nden Siyasetçilere Çağrı

Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’nden Siyasetçilere Çağrı
29 Kasım 2020 - 14:19

Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’nden Siyasetçilere Çağrı

 

Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti resmi internet sitesinden yaptığı bir duyuru ile Covid-19 salgını ile toplumsal farkındalık yaratma ve daha fazla aktif rol alma çağrısında bulundu.

 

Basın Toplantılarında Azami Önlem Alınmalı

BGYC Başkanı Semra Aman Akyürek, yaptığı çağrıda, Covid-19 salgınının etkili olduğu bu dönemde basın mensuplarının özellikle basın toplantılarında risk altında olduğunu hatırlatarak, toplantıların azami önlem ile yapılması gerektiğini belirtti.

Siyasiler Daha Etkin Rol Almalı

Akyürek, ayrıca tüm siyasi parti temsilcileri, Milletvekilleri ve seçilmiş Belediye başkanları başta olmak üzere, tüm siyasi parti mensuplarına bu konuda siyaset üstü bir davranış sergileyerek, Covid-19 ile mücadelede farkındalık oluşturma adına daha etkin rol alma çağrısında bulundu.

 

İşte BGYC’den Yapılan Açıklama Metninin Tamamı;

BGYC’den Siyasetçilere Çağrı

BGYC tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Ekim Ayı ile birlikte artış gösteren ve bu günlerde, iyice ağırlaşan tablo ile 3. Zirveyi yaşadığımız Covid-19 salgını ile ilgili olarak, özellikle ilimizde siyaset yapan tüm parti mensupları ve öne çıkan aktörlerinin, Koronavirüsle mücadelede, rol model olarak sorumluluk alması ve farkındalık yaratması gerektiğine inanıyoruz.

Tüm parti temsilcileri, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarından, siyaset üstü olan ve şu anda oldukça ciddi bir tehdit haline gelen salgın ile ilgili olarak birlikte mücadele etmesi için çağrıda bulunuyoruz.

Tüm dünyayı etkileyen ve 11 Mart’ta ülkemizde de görülmeye başlayan korona virüsünün etkileri hala sürmektedir. Türkiye’de de her geçen gün artan hasta sayıları ve şehrimiz Balıkesir’de de bölgesel karantinalarla birlikte gelen haberlerin yanında, covıd-19 vakalarının ve temaslı sayılarının artması, ‘kendimizi izole etme’ noktasında daha çok hassasiyet taşımamız gerektiğini ortaya koyuyor.

Evde Kalalım

Gazetecilik mesleği sizleri her konuda bilgilendirme ve kamuoyu menfaatini gözetebilme adına muhabirlerimizin dışarıda olmasını gerektiren bir meslektir. Bu nedenle kıymetli Balıkesir halkımızdan mecburi bir sebep olmadan dışarıya çıkmamalarını özellikle istiyoruz. Dışarıda oluşabilen yoğunlukların her an virüs riski ile karşı karşıya kalınabileceğini gözlemliyoruz.

Vakaların ve temasların arttığı bu dönemde yerel idarecilerimizden beklentimiz, konuyu daha çok dikkate almaları ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getirme gayretlerini göstermeleridir. Özellikle siyasi partilerimizden, düzenledikleri basın toplantılarında kurallara uygun toplantı düzeni sağlamalarını, çeşitli ikramlar yerine kolonya veya dezenfektan kullanımını kolaylaştırıcı materyalleri bulundurmalarını istiyoruz.

Esnafımız gerekli duyarlılığı ve alması gereken önlemleri almaktalar ancak, zaman zaman kurallara uyumda sıkıntıların tespit edildiği hususunu haberlerimizde de veriyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde ortak akıl birlikteliği ile kurallara uyumda sağlıklı yarınları birlikte getirelim istiyoruz. Herkese sağlıklı günler ve yarınlar temenni ediyoruz.

Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.