Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulundan Art Arda Yeni Kararlar

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulundan Art Arda Yeni Kararlar
09 Aralık 2020 - 23:54

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulundan Art Arda Yeni Kararlar

 

Vali Hasan ŞILDAK Başkanlığında 09.12.2020 tarihinde kurul üyelerinin katılımıyla toplanmış olan Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulundan art arda yeni kısıt ve kararlar geliyor.

 

Sahillerde Balık Tutuma belli Kurallar Çerçevesine Alındı

Akşam saatlerinde Balıkesir Valiliği tarafında art arda yapılan duyuru ile Kamuoyu ile paylaşılan en son alınan kararlara göre, amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılığı faaliyetlerine yönelik olarak yeni bazı düzenlemeler getirildi.

Olta Balıkçılığı İçin Belirlenen Yerler İşaretlenecek

Yeni kurallara göre, Olta balıkçılığı faaliyeti yapılan sahil bantlarında kişiler arasında en az üç metre mesafe bırakılmasına, bu doğrultuda gerekli yer işaretlemelerinin (boya, yapışkan yer etiketi vb.) ilgili mahalli idare birimince ivedilikle yapılmasına karar verildi.

Alan Sorumlusu Belirlenecek

Ayrıca, belirlenmiş her bir alan içerisinde sadece bir kişinin bulunması gerektiğinin olta balıkçılığı yapan vatandaşlarımıza kolluk ve zabıta marifetiyle bildirilmesine ve belediyelerce olta balıkçılığı faaliyeti icra edilen her bir alan için en az bir zabıta personelinin alan sorumlusu olarak belirlenmesine karar verildi.

Belirlenen Alanda Maskesiz olmak ve Sigara İçmek Yasak

Alan sorumlusu olarak belirlenen zabıta personelince; kişilerin sadece belirlenmiş alanlar içerisinde olta balıkçılığı yapmalarının sağlanmasına, bu alanlarda maskesiz bulunmasına ve sigara içilmesine kesinlikle müsaade edilmemesine, temizlik, maske ve mesafe kurallarının ihlali olabilecek diğer hususlarda gerekli uyarı ve ikaz faaliyetlerinde bulunulmasına,

 

Ayrıntılar İçin Burayı Tıklayabilirsiniz…

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.