Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir İl Müftülüğünden Kan Bağışı

Balıkesir İl Müftülüğünden Kan Bağışı
15 Nisan 2015 - 0:09

Genel

Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari ve Müftülük personeli Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kızılay’ a kan bağışında bulundu.

Kan bağışı kampanyasına İl müftüsü Turgut Açari, İl Müftü Yardımcıları Ramazan Topcan, Necati Kara, Ahmet Hilmi Yazar ve müftülük personeli katıldı. Toplu Taşıma Merkezindeki kan bağışı aracında gerçekleşen program öncesi kutlu doğum etkinlikleri hakkında açıklamada bulunan Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari ilçelerde ve merkezde konferans, kuran ziyafeti, cami programları ile kutlu doğumu halkla birlikte hep beraber kutlayacaklarını belirtti. Bu seneki kutlu doğum haftasında verilmek istenilen mesaja da değinen Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari “ Hz. peygamber ve Birlikte yaşama ahlakı başlığıyla bu seneki kutlu doğum haftasını kutluyoruz.

Bu konuyla son yıllarda en çok ihtiyaç duyduğumuz bir şeye değiniyoruz. Bizler her yönüyle rengine, diline, mezhebine, inancına bakmadan tüm insanlarla birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Ailece birlikteliğe, akrabaca birliğe, arkadaşça bir birliğe ihtiyacımız var. İnşallah güzel günler olacak “ dedi. Kan bağışının kampanyasının ardından Şeyh Lütfullah camiinde mevlit okutularak Kutlu Doğum etkinliklerine start verildi.

SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.