Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir İtfaiyesi 88. yaşını kutluyor

Balıkesir İtfaiyesi 88. yaşını kutluyor
26 Eylül 2014 - 0:05

Genel

05

 

İtfaiyeciler şehir turu attı, lokma hayrı yaptı.

KONVOY YİNE KORKUTTU

İtfaiye haftası kutlamaları kapsamında itfaiye araçları ve ambulanslarının sirenler çalarak geleneksel şehir turlarını atması ilk anda vatandaşları yine korkuttu. Gerçek durum anlaşılınca da herkes rahatladı.

DSC_0043

1926 yılında yılında kurulan Balıkesir İtfaiyesi, 88. yaş gününü kutluyor. Yıldönümü dolayısı ile etkinlikler düzenlendi.İtfaiye haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerde; itfaiyeciler önce Balıkesir’de araçlarıyla tur atıp daha sonra itfaiye müdürlüğü önünde lokma hayrı düzenledi. İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen’in de katılımıyla gerçekleştirilen lokma hayrına Balıkesir halkının da ilgisi fazlaydı. Lokma ve ayran dağıtımından sonra itfaiyeciler yine günlük işlerine döndüler.

DSC_0060

Öte yandan kutlama kapsamında itfaiye araçları, ve ambulanslarının sirenlerini çalarak şehir turu yapması, vatandaşlar arasında kısa süreli bir kaygıya sebep oldu. Vatandaşlar, yoğun siren seslerini duyunca önce büyük bir olay olduğunu düşündüler, durum anlaşılınca da herkes rahat bir nefes aldı.    HABER: HAYATİ KARAKURT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.