Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir İtfaiyesi 89 yaşında

Balıkesir İtfaiyesi 89 yaşında
30 Eylül 2015 - 0:06

Genel

Kuruluşunun 89. yıl dönümünü kutlayan Balıkesir İtfaiyesinin yönetici ve çalışanları Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u makamında ziyaret etti.

Balıkesir İtfaiyeTeşkilatı’nın kuruluşunun 89. yıldönümü kutlanıyor. 25 Eylül -1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayası ile çeşitli program ve etkinliklerle gerçekleştirilecek. Hafta dolayası ile; Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, 19 ilçenin itfaiye grup amirlikleri temsilcileri ve itfaiye gönüllüsü çocuklarından oluşan bir heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Heyeti, makamında kabul eden Başkan Uğur, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 89. yılını ve İtfaiye Haftasını kutladı. İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, beraberindeki itfaiye gönüllüsü çocuklarla birlikte ziyaret ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a çiçek takdim ederken, itfaiyeci şapkası ve itfaiyecilerin kullandığı özel bir çakı hediye etti.

İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, Başkan Uğur’a  Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra teşkilata verdiği destek için teşekkür etti. Ergelen, özellikle son 1,5 yılda teşkilatta büyük bir gelişim ve atılım olduğuna dikkat çekti. İtfaiye Teşkilatının 89. yıldönümünü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Gerek eğitim gerek teknolojik olarak itfaiye teşkilatına her türlü desteği veriyoruz. Büyük bir özveri ile 24 saat boyunca görevi başında olan teşkilat mensuplarımızı kutluyor, teşekkür ediyorum. Yangını asla arzu etmeyiz, ancak böyle durumlarda da Büyükşehir Belediyesi İtfaiye birimlerimiz her an görevlerinin başında. İtfaiye Haftalarını tekrar kutluyorum” diye konuştu.

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olan İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, 89. yıl kapsamında kutlanan İtfaiye Haftası içerisinde çeşitli etkinlikler yapacaklarını belirtti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.