Balıkesir Merhaba Gazetesi

“BALIKESİR İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYIM”

“BALIKESİR İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYIM”
12 Ağustos 2020 - 15:08

2018 Genel Seçimlerinde İYİ Parti Balıkesir Milletvekilliği için aday olduğunu belirten ve Altıeylül İlçe Başkanlığı yapan Özlem Ural, İYİ Parti Balıkesir İl Parti Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

 

İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı yapan Özlem Ural Balıkesir İyi Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.
Aker Et Lokantası’nda gerçekleştirilen İYİ Parti’nin İl Başkanlığı için yapılan adaylık açıklamasına Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Özay, Bandırma İlçe Başkanı, Gönen İlçe Başkan Vekili Alaettin Kocabozacı, Dursunbey İlçe Başkanı Mehmet Yarma, Susurluk İlçe Başkanı İsmail çakır, Erdek ve Manyas İlçe Başkanlarıda katıldı. Yapılan toplantıda Özlem Ural İl Parti Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Yapılan toplantıda Aday Ural, “Bizler 2018 yılında İYİ Parti’ye Meral Hanım’ın aldığı Cumhurbaşkanlığı kararı ile geldik ve bu kararda onun yanında durarak çalıştık. Partide birçok farklı görevde bulundum İl Başkan Yardımcılığı, Sanayi Çevre ve Gençlik’ten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptım. İhtiyaç üzerine atanmış Altıeylül İlçe Başkanlığı görevi yaptım. Bu görevleri yaparken bana verilen sınırılar çerçevesinde hareket ettim .Asla Kanunlara ve tüzüğe aykırı davranmadım. Tüm bunları gören kıymetli partili dostlarımız bir kongre sürecinde olduğumuzu ifade ederek ;bu kongrede beni desteklemek istediklerini ,adaylığımı koymamı istediklerini belirterek bir arzuyu ve iyi niyeti gösterdiler. Bizde sessiz kalmadık. ”

 

“Kapımız herkese açık”

 

Aday Ural Yaptığı konuşmaya “Biraz geç kaldın özlem hanım dediler ama olsun biz vaktinde gerektiğinde gereğini yapacak şekilde yol alacağız. Basından aradılar görüşmek için, biz bu şekilde bir açıklamanın daha uygun olacağını düşündük .Sizlerin aracılığıyla Balıkesir İl Başkan adayı olduğumu ilan etme fırsatı buldum. Bizler İYİ Parti ile küçük olsun bizim olsun diye değil, büyüsün ilerlesin diye yola çıktık. Kapımız da herkese açık.” diye ekledi.

 

Aday Özlem Ural Soruları Yanıtladı

 

Özlem Ural açıklama sonrası basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı. İl başkanlığından istifa edip milletvekili adayı olacak mısınız sorusuna, “ İl başkanlığından istifa etmeyeceğim teşkilatımı mv adaylığı söz konusu olmayacak yarı yolda bırakmayacağım “ dedi. Erkek kotası olacak mı sorularına ise biz cinsiyet ayrımı olmadan çalışacağımız bir ekip yaratıyoruz. Maalesef yarısı erkek yarısı kadın olan bir ülke nüfusumuz var buna rağmen 81 ilde 2 adet kadın valimiz var bu durum üzücü. Erkek kadın kotası söz konusu değil iyi olan herkese kapımız açık. ” cevabını verdi. Can Akyürek’in haberi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.