Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR LİSESİNDE KAYMAKLI ŞENLİĞİ

BALIKESİR LİSESİNDE KAYMAKLI ŞENLİĞİ
22 Eylül 2014 - 10:56

Genel

Balıkesir’in en köklü lisesi olan Balıkesir Lisesi, mezunlarını geleneksel kaymaklı şenliğinde buluşturdu. Dün Atatürk Anıtında düzenlenen törende Balıkesir Lisesi Şehitleri ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu. Balıkesir Lisesi Bando’su ve eski mezunlar daha sonra Balıkesir Lisesi’ne kadar bandonun müziği eşliğinde yürüdü. Balıkesir halkının büyük ilgisini toplayan bando, alkışlar eşliğinde Balıkesir Lisesi Geleneksel Kaymaklı Şenliği için Lisenin konferans salonuna gitti.

03

 

ESKİLERİ YÂD ETTİLER

Balıkesir Lisesi Mezunlar Derneği ve Vakfının ortaklığında düzenlenen kaymaklı şenliğinde

Balıkesir Lisesi eski ve yeni mezunları bir araya gelerek okullarında geçirmiş oldukları eski günlerini ve lise yıllarına hasret kaldıklarını dile getirdiler.

Balıkesir Lisesi Mezunlar Derneği Bu güne kadar binlerce mezun veren köklü lisede ,  yıllar sonra eski dostları bir araya getirdi.Şenlikte Geçtiğimiz öğretim yılının okul birincisine Balıkesir Lisesi Vakfı tarafından burs sağlandı. Bursu kazanan öğrenci Sena Gazepoğlu’oldu.Ödülünü Vakıf Başkanı Erhan Ortaköylü, öğrencinin annesi Zehra Gazepoğlu’na takdim etti. Ayrıca Kaymaklı Şenliğinde eski hocalar anıldı. Yılların matematik hocası Özer Hoca kürsüye çıktı ve ufak bir konuşmanın ardından alkışlarla gururlandırıldı.

Şenliğin devamında Balıkesir Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Burak Saran konuşmasında “ Görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım yardımlarını esirgemeyen, destek olan, derneği yaşatmaya çalışan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmanın sonuna doğru başkanlığı bırakmak istediğini dile getiren Saran,“ 16 Kasımdaki Dernek Genel Kuruluna herkesi bekliyorum diyerek yeni seçilecek başkana destek olacağını söyledi.

Şenlik sonunda Sağdıç ve Baş Sağdıç devir teslim töreninin ardından kaymaklı ikramı ile kaymaklı şenliği programı son buldu.

HABER: FATMA KARA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.