Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR MOTOR YENİLEME

BALIKESİR MOTOR YENİLEME
20 Ekim 2014 - 0:01

Genel

Balıkesir Motor Yenileme Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ İşletmecisi Hayati Karaoğlan Yeni Sanayi Sitesi Cumhuriyet Caddesinde hizmet veriyor.Ustalarımız kaliteli ve üzerine başka usta tanımayan ustalar istiyoruz ki aramızda hiçbir kopukluk olmasın ve sürücüler araçlarını İzmir,Bursa’ya götürmek zorunda kalmasın’ dedi.

Sanayi ile 1980’de tanıştım diyen Usta Hayati Karaoğlan ilkokul zamanımda sanayiyi tanıdım.4 yıl mesleki anlamda eğitim aldım.Teknik Lisede mesleğimle ilgili daha fazla tecrübe edinmek için çalıştım.Tecrübelerim ve deneyimim sayesinde başarıyı yakaladım ve usta oldum’ dedi. Motor yenileme alanında değişim adına yola çıktığını belirten motor yenileme ustası Karaoğlan, işletmemize müşteriyi getiren kalite oldu.’dedi.Usta, teknik Lisede motor üzerine eğitim aldığını belirterek  değişim ve gelişen teknolojiye her alanda uymanın önemine dikkat çekti.

MAKİNEYE DOKUNMAYAN BİRİNDEN MÜHENDİSLİK BEKLİYORUZ

Öncelikle Motor mühendislerinin motora eli değmeli.Motor mühendisliğini okuyor hayatında motor görmemiş mezunlar duyuyoruz .Hayatında makine görmemiş birine, mühendis diyoruz. Bizim şansımız birebir tamiri yapılacak olan araçların motorundan, her türlü bakımına kadar aracın tüm parçalarına elimizin değmesi.Hafızamıza işleniyor aracın ne arızası varsa tahmin ediyoruz. Bunu bilmemizin nedeni de küçük yaşta çırak olarak işimizle tanışıp kalfalık ve ustalığa erişmemiz. Bu işin eğitim kısmında sıkıntılar var. Makineye dokunmayın bozulur denirse okulunda o makineye dokunmayan kişiden motor ustalığımı beklenir?diye sordu.Karaoğlan konuşmasında şunlara da değindi:Teknolojiye uymak zorundayız.Balıkesir Motor Yenileme olarak biz yakın takipteyiz sıfırdan başladık ve kullandığımız makineler sıfır. 2009 ‘Da başladığımız motor yenileme işimize 5 yıldır güç katarak büyüyoruz.

USTANIN DİLİNDEN SÜRÜCÜLERE ÖZEL

Sürücülerimiz, araçla yola çıkmadan önce araç bakımlarını kontrol ettirsinler.Hava filtresi,yağı,tekerlekleri v.s Mevsimlere göre tekerlek kullansınlar.Hava şartlarına göre kullanılacak tekerlek aracın güvenliği ve can güvenliği için önemli bir unsur.Motor yağlarını sürücülerimiz fazla önemsemiyor .Oysaki büyük önem taşıyan bir konuda bu.Motor yağları yağ filtresi ve yakıtları konusunda yakma mazotlar, motora çok fazla zarar veriyor.

SEMRA AMAN AKYÜREK&

MUSTAFA TETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.