Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR MUHASEBECİSİ İLE SAHNE ALDILAR

BALIKESİR MUHASEBECİSİ İLE SAHNE ALDILAR
30 Mart 2015 - 0:10

Genel

Balıkesir muhasebecisi adlı oyunla Muhasebeciler Dünya Tiyatrolar gününde akşam programı ile sahne alan tek tiyatro gösterisi oldu. Oyun sonrasında SMMM Oda Başkanı Metin Yalçın, sanat ve sanat üretimi ülkemizde şuanda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Her geçen gün yıkılmakla yüz yüze olan sinemalar, oyunları yasaklanan tiyatrolar kapanmak zorunda ve AVM’ye dönüştürülmek üzere olduğunu biliyor, görüyor ve bundan üzüntü duyuyoruz.’dedi.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde sahne alan SMMMO Balıkesir Şubesi  Tiyatro Topluluğu göz doldurdu. Hüma Hatun Kız Lisesi Salonunda özel bir gösteri sunan Balıkesirli muhasebeciler, salonu dolduran izleyicilere keyifli bir gösteri sundular.

TİYATRO GÜNÜNÜ ES GEÇMEDİLER SAHNEDE PES DEDİRTTİLER

Balıkesir SMMM Odası Tiyatro Topluluğunun sunduğu gösteri, iki bölüm halinde gerçekleştirildi. Tiyatro gösterisine SGK il Müdürü Ömer Çalışkan, Karesi Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven, Karesi Kent Tiyatrosu öğrencileri ve çok sayıda muhasebeci yakınları ile sanatseverler katıldı. Tiyatro gösterisi sonrasında SMMM Odası Başkanı Metin Yalçın, bu tiyatro gününde bildiğimiz kadarı ile Balıkesir’de sahnede olan tek topluluk SMMM Odası Topluluğu. Sanatın Ve Sanat Üretiminin Toplumun Her Alanında kendini yenileyen, güncelleyen ve taze filizler haline getiren bir hal olma durumu var ve bunu yaratmak için sanat üreticilerinin sanat üretmek zorunda olduğunu beklemek zorunda olmadığımızı düşünüyorum. Kaldı ki sanat ve sanat üretimi ülkemizde şuanda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Her geçen gün yıkılmakla yüz yüze olan sinemalar, oyunları yasaklanan tiyatrolar kapanmak zorunda ve AVM’ye dönüştürülmek üzere olduğunu biliyor, görüyor ve bundan üzüntü duyuyoruz. Öyle ise bugün bu ülkede toplumun can damarı olan sanatı üretmek tüm STÖ’lerinin ve Sivil organizasyonlarının boynunun borcudur diye düşünüyorum. Bu inançla Balıkesir SMMM Odası Tiyatro Topluluğu olarak toplumsal görev ve sorumluluğumuzu da düşünerek bu anlamlı günde sahnede Tiyatro gösterisi ile sizlerin karşına çıktık. Dünya Tiyatrolar günü kutlu olsun. Tiyatro severlere selam olsun’ dedi. Yönetmenliğini Cemal Gür’ün yaptığı gösteride SMMM Odası Başkanı Metin Yalçın başta olmak üzere oyunculuğu Onur Erayman, Özgül Yiğit ,Emre Yücel, Recep Mandacı, Muharrem Deniz, Şeyma Bozkurt, Eren Çekiç, Hasan Sezgin, Tülay Atik, Sarp Direnç Yalçın ve Cemal Gür paylaştılar. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.