Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir MÜSİAD EXPO’da

Balıkesir MÜSİAD EXPO’da
11 Kasım 2022 - 14:16

Balıkesir MÜSİAD EXPO’da

 

MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı 2022’de ilgi gördü. MÜSİAD Expo Ticaret Fuarı 2022, İstanbul Fuar ve Kongre Merkez’inde yoğun katılımla gerçekleşti Fuar 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı.

 

İHRACAT İÇİN FUARIN BÜYÜK ÖNEMİ

MÜSİAD Balıkesir Yönetimi fuarda hem Balıkesir hem de diğer firmaları ziyaret etti. MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer Balıkesir’den fuara katılımcı ve ziyaretçinin yoğun olduğunu ve hemşehrilerinin fuara katılımından memnuniyetini dile getirdi. MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer üretim, yatırım ve ihracat üçgeninde yeni pazarlara açılmak için bu fuarın büyük önem taşıdığını söyledi.

‘’FUAR OLDUKÇA VERİMLİ VE GÜZELDİ’’

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer , ‘’Biz MÜSİAD olarak öğrencilerimize her zaman değer vermeye devam edeceğiz. Öğrencilerin iş görüşmeleri, kariyer çalışmaları ve Hocalarımızın özverilerinden ziyadesiyle memnun oldum. Kendilerine ziyaretleri için teşekkür ediyor, öğrencilerimize kariyerlerinde başarılar diliyorum. MÜSİAD’ın 2 yılda bir organize ettiği bütün MÜSİAD üyelerimizin katılıcım ya da ziyaretçi olarak buluştuğu Fuar oldukça verimli ve güzeldi’ ’dedi.

 

 

‘’YATIRIM YILI 2022’’

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer konuşmasının devamında, ‘’ Türkiye jeopolitik konumu itibari ile birçok ülkenin tedarik merkezi olacak durumdadır. Bu tarz karma fuarlar her zaman dezavantajlıdır fakat bu fuarın arkasında MÜSİAD’ın gücü söz konusudur. Çünkü MÜSİAD dünyanın her noktasında 13 binden fazla üyeye sahiptir. O gücün tamamı ve çevresi burada yer almaktadır. 24 farklı sektörden 500’ün üzerinde firma ürün ve hizmetlerini sergilemiştir. Fuarımız çerçevesinde düzenlediğimiz etkinliklerle, dünyanın dört bir yanından gelen diplomatik misyonları, yurt dışı temsilcilerimizi, ülkemizdeki büyükelçi, konsolos ve fahri konsolosları iş insanlarımızla buluşturmuştur’ ’dedi. MÜSİAD olarak 2022’yi ‘yatırım yılı’ ilan etmeleriyle sorumluluklarının bir kat daha arttığını söyleyen Özer, “MÜSİAD üyeleri, Türkiye genelinde 35 milyar TL yatırıma imza attı. Yılsonuna kadar bu rakamın, 40 milyar TL’ye ulaşmasını öngörüyoruz” şeklinde konuştu. Özer, MÜSİAD Invest ve MÜSİAD Ticaret Ofisi’nin de fuarda tanıtıldığını ve hayata geçirileceğini belirtti.

 

 

Özer, ‘MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı’nın da ifade ettiği gibi MÜSİAD üyelerinin sermayelerini bir araya getirerek Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuracaklarını ve proje kapsamındaki yatırım müjdeleri yakında ilan edilecektir. Dedi. Bir yandan da kredi maliyetlerinin ucuzlamasını savunmaya devam edeceklerini söyleyen Özer, son aylarda krediye erişim noktasında ciddi sorunlar yaşandığını vurgulayarak, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den destek beklediklerini söyledi.

Katılımcılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılımcılar arasındaydı. MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer Balıkesir Üniversitesi Öğrencileri, 100. Yıl Teknik Lise öğrencilerini ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Prof. Dr. Oya İnci Bolat, Arş. Gör. Dr. Yahya Katı, Dr. Öğr. Üyesi Nisa Kıymet Şahin ve Nakip Çulğatay .

Haber: Muhammed Can Akyürek

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.