Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir projeleri dev yatırımcılarla buluştu

Balıkesir projeleri dev yatırımcılarla buluştu
18 Mart 2016 - 9:28

Genel

Balıkesir projeleri dev yatırımcılarla buluştu

 

Balıkesir projeleri Fransa’nın Cannes kentinde bu yıl 27.’si düzenlenen MIPIM Gayrimenkul Fuarı’nda dev yatırımcılarla buluştu. Fuarın en göz alıcı standı ise Türkiye, 1700 metrekarelik alan ve 850 kişilik katılım ile Türk şehirlerinin ve gayrimenkul şirketlerinin gövde gösterisine sahne oldu.

 

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa’nın Cannes şehrinde açıldı. Fuarın en göz alıcı standı ise Türkiye, 1700 metrekarelik alan ve 850 kişilik katılım ile Türk şehirlerinin ve gayrimenkul şirketlerinin gövde gösterisine sahne oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile birlikte MIPIM 2016 fuarında Türkiye standlarının resmi açılışını gerçekleştirildi. Fuarda Türkiye pavilyonunda yer alan Türk kurum ve kuruluşlarına ait 50 stant yer aldı. Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu büyükşehir belediyelerinin stantla katıldığı fuarda Balıkesir, Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçe belediyesiyle temsil edildi.

“HEDEF YATIRIMCI ÇEKMEK ”

Balıkesir, turizm, lojistik ve yenilenebilir enerji alanlarında tanıtıma ağırlık veriyor. Fuar ziyaretçileri için özel hazırlanan kataloglar ve diğer materyallerle Balıkesir’in tanıtımı yapılıyor. Balıkesir’e yatırımcı çekmenin hedeflendiği fuarda, Büyükşehir’in hazırladığı proje maketleri ve İl’in tüm yönleriyle tanıtıldığı ürünlerin fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördüğü belirtildi.

“BALIKESİR PROJELERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ”

Balıkesir’den 15 ilçe belediye başkanı ve yerel yatırım gruplarıyla Fransa’ya çıkarma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Balıkesir’in vizyoner projelerini dünyayla buluşturdu. Cannes şehrindeki MIPIM Fuarı’nda Balıkesir için hazırlanmış lojistik, yenilenebilir enerji ve turizm potansiyelleriyle tam 62 proje yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Fuar 18 Mart tarihine kadar açık kalacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.