Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış Budapeşte İş Formu’na Katıldı

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış Budapeşte İş Formu’na Katıldı
24 Eylül 2021 - 12:13

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış Budapeşte İş Formu’na Katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış ve beraberindeki heyet; Budapeşte iş Formu kapsamında Macaristan’da ziyaretlerde bulundular. Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Özbekistan ve Türkiye’den iş insanları bir araya gelerek, forum kapsamında işbirliği fırsatları değerlendirdiler.

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adham Ikramov ile Türk Ticaret ve Sanayi Odası çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişlerinde bulundular. Macaristan Yatırım Geliştirme Ajansı Başkanı Robert Esik, Macaristan İhracat Geliştirme Ajansı Başkanı Dr. Kristof Szabo ile yapılan görüşmelerde; iş fırsatları ve ayrıca yatırımcıların sorunları hakkında istişarelerde bulundular. Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’ı da ziyaret eden Hisarcıklıoğlu ve ayrıca beraberindeki heyet, Türkiye-Macaristan ilişkileri hakkında bilgi aldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberineki heyet Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış’ın ayrıca Macaristan’da kurulan kabin fabrikasını ziyaret etti. Ziyareti esnasında duygularını paylaşan Rifat Hisarcıklıoğlu; “Balıkesir Sanayi Odası Başkanımız Nazmi Yarış’ın Macaristan’daki Kabin Fabrikası’nı ziyaret ettik. Bayrağımızı Avrupa’nın ortasında başarıyla dalgalandıran sanayici-girişimci kardeşimle ayrıca iftihar ettim.” diyerek tebriklerini iletti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.