Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR SGK YETKİLİLERİ NEDEN SUSKUN?

BALIKESİR SGK YETKİLİLERİ NEDEN SUSKUN?
27 Ekim 2014 - 0:05

Genel

BALIKESİR SGK YETKİLİLERİ NEDEN SUSKUN?

Geçen hafta, Bursa’da kırkbeş dakikada halledilen işlemlerine, Balıkesir’de günlerce sürdürüldüğünü siz değerli okurlarımla paylaşmış ve yazımın sonunda da, çalışkan İl Müdürü’ne nedenini sormuştum.

Şu ana kadar, Balıkesir SGK İl Müdürlüğünden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yok. Sayın Müdür’ün “paşa gönlü” bilir. Elbette cevap verip vermemekte özgürdür. Ama, Balıkesir halkına reva görülen bu haksız ve adaletsiz uygulamanın perde arkasındaki nedeni gün yüzüne çıkarana kadar yazmaya devam edeceğim.

Anlayacağınız, konunun peşini bırakmayacağım.

Kurumun başındaki kişiyle ilgili öyle ilginç ve bir o kadar da manidar telefonlar aldım ki, onları kaleme aldığım zaman yöneticiliği sona erer. Balıkesir’in gür ve güçlü sesi, “BÜYÜKŞEHİR MERHABA GAZETESİ”nin duyarlı okurlarına teşekkür ediyorum.

Balıkesir SGK yetkililerinin çoğu, Bakanlık yetkililerinden ziyade, bazı odaklardan gelen emir ve talimatlar çerçevesinde bilerek ve kasten vatandaşların iş ve işlemlerini yokuşa sürdürdüklerine dair görüş ve düşüncelere hakim.

Bu görüş ve düşünceleri destekleyen çok önemli ve bir o kadar da ilginç veriler var elimizde..

Şimdi bir soru daha yöneltiyorum  çalışkan İl Müdürü Sayın Ömer Çalışkan’a!

Yüzlerce kişiyle birlikte, MHP’den istifa ederek Ak Parti’ye geçen bir işadamı hakkında cezai müeyyide uyguladınız mı uygulamadınız mı?

Kimse ama hiç kimse sözlerimden başka bir anlam yüklemeye kalkmasın. Elbette, yanlış iş yapan ve yasalara aykırı davrandığı tesbit edilen kişiler hakkında herhangi bir parti ayırımı yapılmaksızın işlem yapılır.

Ancak, kişi bir partiden istifa edip başka bir partiye kendi hür iradesiyle geçti diye cezai işleme muhatap oluyorsa, orada bir arıza var demektir.

Böyle arızalar, hem “DEVLETİ”,  hem “HÜKÜMETİ”,  hem de MİLLİ İRADE’nin yegane sahibi “MİLLETİ” yakından ilgilendirir.

Öyle değil mi Sayın Balıkesir SGK İl Müdürü Ömer Bey… 

İÇİŞLERİ BAKANI MESAJLARI NET VERDİ

Ak Parti Balıkesir Ekim ayı İl Danışma Meclisi  toplantısına katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, konuşmasına, Hakkari’de teröristlerce şehit edilen üç jandarma erine Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Yüzlerini kapatarak, Mehmetçikleri şehit edenleri; “korkak” ve “alçak” olarak niteleyen Bakan Ala, “Türk Milleti, üç kıtada adaletle hüküm sürdürdüğü gibi bugün de aynı şekilde sürdürmeye devam edecektir. Bu tür provakosyonlar, bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır” dedi,

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Ala, TÜRKİYE’nin bölgenin en istikrarlı ve güçlü ülkesi olduğunu, terör meselesini mutlaka halledileceğini, vandalizmi destekleyenlerden de hesap sorulacağını vurguladı.

Türkiye’nin, Ak Parti iktidarında ekonomik yönden çok geliştiğini, bunu hazmedemeyen güçlerin ülkeyi karıştırmak için kolları sıvadıklarını, ancak milletimizin Ak Parti’ye verdiği güç ve desteğin giderek arttığını, Türkiye’nin en büyük eksiğinin ise “muhalefet” olduğunu ifade etti.

İşte; İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın “ALA SÖZLERİ”

    “Vicdanımız, sınırlarımıza sığmaz”

   “ Kobani’yi kurtarmaya çalışanlar, Türkiye’yi yakıp yıkmakla meşguller”

   “Ne şapkamızı alır gideriz, ne de ÇARK ederiz”

   “Türkiye’de geri giden bir şey varsa o da  MUHALEFETTİR”

   “Hiçbir ülkede, siyasi istikrardan daha önemli bir şey yoktur”

POYRAZLI İL BAŞKANLIĞINA VEDA EDER GİBİ KONUŞTU

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı sevgili Mahmut Poyrazlı, Ekim ayı İl Danışma Meclisi toplantısında  İl Başkanlığına veda eder gibi konuştu.

Kürsüye ilk konuşmacı olarak çıkan Av. Mahmut Poyrazlı, 30 Kasım’da yapılacak kongrede seçilecek İl Başkanı’na başarılar diledi.

Bir ara duygulandığı da gözlenen Poyrazlı, kendisiyle birlikte çalışan teşkilat mensuplarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Kısa ve öz olduğu kadar anlamlı ve vurgulu konuşması Poyrazlı’nın çıraklık döneminden kalfalık dönemine, oradan da ustalık dönemine doğru yol aldığı gözlendi.

 

AK PARTİ’DE KULİSLER HAREKETLİ

Ak Parti İlçe ve İl seçimleri yaklaşırken, aday olabileceklerin de isimleri kulislerde dolaşmaya başladı.

Altıeylül ve Karesi İlçe Başkanları’nın yerlerini koruyacakları kesin gibi gözüküyor.

İl Başkanlığı için şimdilik,  Balıkesir Yerel medyanın yakından tanıdığı ve dün yapılan İl Danışma meclisi toplantını yürütmek üzere seçilen  İl Başkan Yardımcısı Baki Yarımdağ, Balıkesir’in tanınmış ve başarılı iş adamlarından Okan Telaşeli’nin adı geçiyor.

Elbette, Ak Parti hem İl, hem de İlçe Başkanlarını parti içi istişarelerin ardından belirleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.