Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Sındırgı’da Korkunç İşkence İddiası

Balıkesir Sındırgı’da Korkunç İşkence İddiası
27 Ağustos 2020 - 16:43

Balıkesir Sındırgı’da Korkunç İşkence İddiası

 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde, 2 çocuk annesi Ö. S’nin (27), yarı baygın, altına bez bağlanmış, kollarında sigara söndürülmüş ve öldüresiye dövülmüş halde bulunduktan 10 gün sonra hayatını kaybetmesi sonrasında hukuk mücadelesini başlatan baba Ali Aktaş, “Kızım Özge S., eceli ile ölmedi. Suçluların cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

 

Yarı Baygın ve İşkence Görmüş Halde Buldu

Habertürk Haber sitesinde yer alan habere göre, Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde oturan Ahmet S. (65),13 Temmuz’da, eşi Ö.S’in Kütahya’nın Simav ilçesinin kırsal Karapınar Mahallesi’ndeki babası Ali Aktaş’a telefon açıp, “Kızını otobüse bindirdim, gönderdim” dedi. Ancak söylenen firmaya giden Aktaş, kızını burada bulamadı. Bunun üzerine Aktaş, Ahmet S.’yi tekrar arayıp kızını sordu. Bu kez Ahmet S, Özge S.’nin kendisinin değil, Sındırgı’da odunculuk yapan Yılmaz A.’nın yanında olduğunu söyledi. Aktaş, yakınları ile Yılmaz A.’nın evine gittiğinde kızı Özge S.’yi yarı baygın halde, altına bez bağlanmış, kollarında sigara söndürülmüş ve öldüresiye dövülmüş halde buldu.

 

İşte Haberin ayrıntıları…

 

4 Ay Evde Tutulup, Ölümle Tehdit Edilmiş

Özge S., kendisine bunu kimin yaptığını sorduklarında iddiaya göre, eşi Ahmet S. ve daha önce dini nikahla yaşadığı Cihan B.’nin annesi Elif B.’nin yaptığını söyledi. Özge S., eşi Ahmet S. tarafından 4 aydır evde tutulduğunu, bu durumu başkalarına söylemesi halinde ölümle tehdit edildiğini de anlattı.

Hastane Hastane Dolaştı, Kurtarılamadı

Yakınları tarafından Sındırgı Devlet Hastanesi’ne götürülen Özge S.’ye darp raporu verilip, taburcu edildi. Kütahya Simav’daki baba evine getirilen Özge S., burada fenalaşınca bu defa Simav Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan muayenenin ardından eve gönderilen Özge S., daha sonra ailesi tarafından götürüldüğü Balıkesir Devlet Hastanesi ve Manisa Devlet Hastaneleri’nde muayene edilip evine gönderildi. Özge S., 23 Temmuz’da yatağında yaşamını yitirdi. Bursa Adil Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından Özge S.’nin yakınları tarafından alınan cenazesi Karapınar mahallesine getirilip, toprağa verildi.

2 Çocuk Annesi Sürekli Şiddet Görmüş

Özge S.’nin ölümünün ardından yakınları, adalet arayışına başladı. Özge S.’nin yakınlarından biri, genç kadının hayat hikayesini şöyle anlattı:

“11 yıl önce kaçıp İsmail U. ile bir süre dini nikahla yaşadı. Daha sonra resmi nikah yaptılar. Kendisinin 8 yıl süren bu evlilikten şu an 7 yaşında olan bir oğlu oldu. Ancak, eşi içki içip, kendisini dövmeye başladı. Boşanmaların ardından Özge, Cihan B. ile yaşamaya başladı. Bu birliktelikten şu an 1 yaşında olan bir kızı dünyaya geldi. Ancak, nüfus kaydı Özge’nin boşandığı eşi İsmail U.’nun üzerine çıkartılmış. Cihan B., daha sonra işlediği bir suç nedeniyle cezaevine girince Özge ortada kaldı. Cihan B.’nin annesi Elif B., bu süreçte Özge’yi Ahmet S.’nin yanına yollamış. Özge, pandemi dönemi olmasına rağmen nasıl olduğunu bilmiyoruz kendisinden yaşça çok büyük olan Ahmet S. ile geçen 10 Nisan’da nikahlanmış. 13 Temmuz’da Ahmet S.’den Özge’nin Sındırgı da odunculuk yapan Yılmaz A.’nın yanında olduğunu öğrendik. Gittiğimizde yarı baygın, işkence görmüş haldeydi.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.