Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir spora doyacak

Balıkesir spora doyacak
24 Eylül 2015 - 0:02

Genel

Gençlik Hizmetleri bünyesinde açılacak olan kurslara yoğun ilgi gösteren Balıkesirli öğrenciler hem Gençlik Spor bünyesinde kendilerini gösterip iyi bir sporcu olduklarında Milli Takıma da adlarını yazdırma fırsatı bulacaklar. Kabiliyetli sporcular seçmelere katılıp Balıkesir’i tanıtma fırsatını yakalayacaklar.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adem Özalp 2015 yılı içerisinde 25 spor branşlarında kurslar açarak Balıkesir’de yaşayan çocuklarımıza güzel vakitler geçirttik. Belediyelerle ortaklaşa yaptığımız aktivitelerle de yaz tatilleri boyunca spor alışkanlıklarını kazandırmak için kurslar açarak onlara spor konusunda bilgiler verdik.

Şube Müdürü Özalp, Balıkesir’de yaşayan çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve eğitici faaliyetlerle yaz dönemini geçirdik.

Özalp, okulların açılmasıyla birlikte okullar arası müsabakalara başlayacağız. Değişik spor branşlarının da olacağı bu dönemde öğrencilerimiz hem spor yapacaklar hem de aktivitelere katılarak kendilerini geliştirecekler dedi.

BU SENE 25 SPOR BRANŞLARINDA KURSLAR AÇTIK

Biz yaz ve kış olmak üzere spor okulları açmaktayız. Bu sene yaz spor okullarında 25 spor branşlarında kurslar açtık. Bu kurslara 5-18 yaş arasında 10 bine yakın gencimiz 3 ay boyunca kurslarımızdan hizmet almıştır.

Kış spor Okullarında da yine yaklaşık 30 branşa yakın kursumuz açılacak olup, bunlarda da kayıtlarımız okullar açıldıkları zaman kayıtlarımıza devam edip yaz ayına kadar faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

ENGELLİ SPORCULARIMIZI UNUTMUYORUZ

Bunun yanında tabi biz kış ve yaz okullarını açarken engelli sporcularımızı unutmuyoruz. Bedensel engellilerde, görme engellilerde, işitme engellilerde ve özel sporcularda yüzme, atletizm, basketbol, karate, masa tenisi, okçuluk, tekvando branşlarında engelli sporcularımıza da hizmet veriyoruz.

Burada yaklaşık yazın 2 aylık süreçte 80 engelli sporcumuza kurslar vererek onları da spora kazandırılması sağlanmıştır. Bazı sporcularımız buradan tespit edilip yarışmalara götürülmüştür. Biz tabi bu faaliyetlerimizi yaparken, çeşitli kurumlarda da iş birliği protokoller yaparak faaliyetlerimizi daha geniş kitleye yaymaya çalışıyoruz.

SEVGİ EVLERİYLE EL ELE VERDİK

Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzle ortak çalışmalar yaparak, Sevgi Evlerimizde kalan öğrencilerimize de spor faaliyetleri yaparak onları spora teşvik etmek için çalışıyoruz. Bunun yanında Halk Eğitimle ortaklaşa, Büyükşehir Belediyesi, Karesi ve Altıeylül Belediyesi ile ortaklaşa çalışmalar yaparak daha fazla gence ve mahallelerdeki çocuklara ulaşarak spor faaliyetlerimizi yaygınlaştırmaya ve tanıtmaya çalışıyoruz.

HERKES İÇİN SPOR

Bizim diğer projemiz Yaz Kuran Kurslarında eğitim gören öğrencilere kuran kurslarının dışında spor faaliyetlerine katılmaları da sağlanmıştır. Yetenekli sporcuları da tespit ederek yıl boyunca spor faaliyetlerine çalışmaları sağlanmıştır.

2014-2015 sezonunda yaklaşık milli sporcu sayımız ilimizde 62 dir. Bunları branşlara dağıttığımızda bocada, boksta, atletimizde, ekserimde, karatede, judo da jimnastikte triatlon ve bunun gibi branşlarımızda milli sporcularımız mevcuttur.

Bunlarda öne çıkan branşlarımızı söylemek gerekirse, judo, triatlon, karate gibi branşlarımız milli sporcu konusunda daha öne çıkmaktadır.

LEVENT M.BAŞSAKA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.